تشديد نظارت بر هتل ها، رستوران ها و واحدهاي پذيرايي و نانوايي هاي تالش

آستارا ، تالش - ايرنا - معاون سياسي و اجتماعي فرماندار تالش از تشديد نظارت بر هتل ها ، رستوران ها و واحدهاي پذيرايي اين شهرستان خبر داد.

سيدجلال سيدمحمدي روز پنجشنبه در گفت وگو با ايرنا از آمادگي كامل تالش براي ميزباني از گردشگران نوروزي خبر داد و گفت: تيم هاي بازرسي و نظارت شهرستان از اماكن پذيرايي، اقامتي و خدماتي گردشگران بازرسي كرده و اين اقدام تا پايان تعطيلات نوروزي بصورت مستمر ادامه خواهد داشت.
وي همچنين با تاكيد بر نظارت مستمر و جديد بر عرضه منواد غذايي در رستوران هاي تالش گفت: بصورت جدي بر اين اماكن نظارت داشته و با متخلفين بهداشتي برخورد مي شود.
معاون فرماندار تالش با تاكيد بر لزوم نظارت مستمر بر كيفيت و كميت فروش نان توسط نانوايي ها ادامه داد: تعداد 65نانوايي در شهرستان به عنوان كشيك هاي نوروزي برنامه ريزي شده و موظف به پخت نان در روز اول عيد بوده و با كساني كه اقدام به تعطيلي خودسرانه نانوايي ها كنند، برخورد خواهد شد.

* شهر تالش آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است
شهردار تالش نيز گفت: با برداشتن گام هاي اساسي براي توسعه گردشگري به استقبال مسافران نوروزي مي رويم.
حسن محمدپور در گفت وگو با خبرنگار ايرنا راه اندازي سورتمه، طرح ساحلي قروق، پارك جنگلي سياهداران و پارك جنگلي ناله داغي آماده پذيرايي از گردشگران است و در عين حال، توسعه فضاهاي گردشگري در جلگه و ساحل را هم در دستور كار قرار داده ايم.
وي گفت: طرح ساحلي قروق در ساحل دريا و منتهي به شهر تالش در 24 هكتار احداث شده ، دو مجموعه بزرگ جنگلي و گردشگري سياهداران و ناله داغي از جمله ظرفيت هاي تالش محسوب مي شوند.
وي زيباسازي شهر ، ارتقاي خدمات رساني ، بهسازي و تعريض خيابان ها را ديگر برنامه هاي شهرداري در آستانه نوروز ذكر و اضافه كرد: مقر ستاد تسهيلات نوروزي در شهرداري تالش مسقر بوده و به صورت شبانه روزي آماده پذيرايي از مسافران و رفع مسائل و مشكلات موجود است.
محمدپور همچنين از اتمام خط كشي خيابان هاي اصلي اين شهر در آستانه ايام نوروز خبر داد و گفت: قبل از شروع ايام تعطيل و نوروز ، نواقص تابلوهاي نصب شده در معابر رفع و شست و شوي علامت و تابلوهاي راهنمايي و رانندگي نيز انجام مي شود.
وي از برپايي سفره بزرگ هفت سين نوروزي در ميدان امام خميني شهر تالش بمناسبت سال تحويل خبر داد و افزود: گل‌آرايي، چمن‌آرايي محوطه‌هاي فضاي سبز و آسفالت از جمله اقدام‌هاي انجام شده شهرداري تالش در استقبال از نوروز است.
شهر تالش داراي 65 هزار نفر جمعيت و مركز شهرستان تالش است.

* با بسيج امكانات در ليسار به استقبال نوروز مي رويم
شهردار ليسار نيز گفت: همه امكانات شهر بسج شده تا بتوانيم به خوبي از گردشگران نوروزي استقبال كنيم.
بابك باباخاني افزود: قلعه تاريخي صلصال مشرف بر شهر ليسار ، مناطق كوهستاني خوش آب و هوا به ويژه در تابستان ها كه مناسب ترين امكانات را براي گردشگري طبيعت فراهم مي كند در كنار ساحل زيبا و دشت مرغوب و سبز ، بهترين فرصت جذب مسافر و از جمله قابليت هاي مطلوب گردشگري در اين شهر است.
وي ادامه داد: ييلاق سوباتان يكي از مناطق زيبا و بكر طبيعي تالش و گيلان محسوب مي شود كه در اين منطقه واقع شده، ضمن آنكه طرح پارك جنگلي شهرداري ليسار به مساحت 15 هكتار در سياه كت محله قرار گرفته و در زميني مسطح با طبيعت بسيار زيبا و همچنين مكاني مناسب براي تفريح و تفرج محصور در حال احداث است.
وي افزود: با توجه به واقع شدن شهر ليسار در مسير عبور مسافران استان هاي شمالي و شمال غربي كشور ، سعي ما بر اين است تا بيشتر خدمات در نظر گرفته شده در نوروز، قابل استفاده براي مسافران عبوري باشد.
شهر ليسار مركز بخش كرگانرود در 25 كيلومتري شهر تالش قرار دارد.


* حويق آماده استقبال از مسافران نوروزي است
شهردار حويق نيز گفت: برنامه ريزي و فراهم آوردن امكانات لازم و آماده‌سازي كامل شهر براي استفاده‌ مسافران نوروزي را انجام داده ايم و آماده استقبال از مسافران هستيم.
فرشيد شفقي خاطرنشان كرد: استقبال از مسافران توسط شهرداري با همكاري ساير دستگاه هاي اجرايي و فعاليت هاي كشيك و مستمر واحدهاي امنيتي، انتظامي، امدادي ، راهنماي مسافران و ... در مبادي ورودي شهر و تفرجگاه ها از جمله اقدامات لازم براي ايام نوروز است.
شهردار حويق گفت: شهر حويق كه از سال 82 تاسيس شده و در 45 كيلومتري شهر تالش قرار دارد، داراي ظرفيت‌هاي بالايي در گردشگري است و در همين راستا، بنر، بروشور و نقشه شهر كه حاوي اطلاعات تاريخي، فرهنگي و جاذبه‌هاي گردشگري شهر است، در مبادي ورودي در اختيار مسافران نوروزي قرار مي‌گيرد.
وي اظهار داشت: تمام رستوران‌ها، اقامتگاه‌ها و مراكز خريد و فروش در طول ايام عيد نوروز فعاليت دارند و
نيروهاي كشيك ستاد تسهيلات نيز براي پاسخگويي و رفع مشكلات احتمالي تا چهاردهم فروردين ماه به مسافران در اين شهرداري مستقر هستند.
شهرستان تالش در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7106/2007