راهداران در حال بازگشايي راه هاي روستايي آستارا هستند

آستارا - ايرنا - بارش برف كه از دو روز اخير در ارتفاعات آستارا و گردنه حيران آغاز شده، هم اينك به 45 سانتيمتر رسيده و راهداران در حال بازگشايي راه ها هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا بارش برف در آستانه بهار موجي از خوشحالي را بين كشاورزان به خصوص شاليكاران منطقه ايجاد كرده و در عين حال، موجب غافلگيري مسافران نوروزي در شهرستان آستارا شد.
هم اينك از ميزان بارش برف در ارتفاعات آستارا كاسته شده ولي حجم زياد برف در ارتفاعات، موجب كندي تردد خودروها در محور آستارا - اردبيل و بالعكس شده است.
رئيس اداره راه و شهرسازي آستارا روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: با وجود بارش 45سانتيمتري برف در ارتفاعات و برخي از نقاط كوهستاني آستارا ، خوشبختانه خللي در تردد روستاييان به وجود نيامده است
انور بي نياز افزود: مسير دو راه روستايي چملر و ونه بين، به علت بارش برف مسدود شده بود كه راهداران هم اينك در حال بازگشايي مسير اين روستاها هستند.
وي با بيان اينكه داشتن زنجير چرخ و ساير تجهيزات لازم براي تردد كنندگان در مناطق كوهستاني آستارا لازم است ، اضافه كرد: اكيپ هاي تخصصي راه و شهرسازي مجهز به بيش از 10 دستگاه راهداري از جمله لودر ، گريدر ، برفروب كاميوني و نمك پاش بود و در مسيرهاي اصلي و فرعي شهرستان آستار در حالت آماده باش هستند.
رئيس اداره هواشناسي آستارا نيز با اشاره به ادامه اين شرايط جوي تا بعداز ظهر امروز گفت: دماي هواي آستارا هم اينك به هفت درجه سانتيگراد بالاي صفر رسيده است.
فردين فرتوت نيا افزود: با ورود اين جبهه هواي بارشي ، در 48 ساعت گذشته 71 ميليمتر باران نيز در آستارا باريده است.
وي ميزان فعلي رطوبت هوا در آستارا را 65 درصد ذكر و بيان كرد: از امروز بعد ازظهر شاهد كاهش ناپايداري خواهيم بود و وضعيت جوي آستارا در دو روز پيش رو، كمي ابري تا نيمه ابري همراه با افزايش دما پيش بيني مي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با بارش يك هزار و 200 ميليمتري سالانه جزو پربارانترين مناطق ايران محسوب مي شود.
آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در شمال غرب استان گيلان و در همجواري جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007