۲۶ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۲۹
کد خبر: 82004867
۰ نفر
بارش 15 سانتيمتري برف در گردنه حيران آستارا

آستارا - ايرنا - بارش برف از نخستين ساعات بامداد امروز (چهارشنبه) در گردنه حيران آستارا آغاز شده و هم اينك 15 سانتيمتر برف در اين منطقه بر زمين نشسته است.

به گزارش خبرنگار ايرنا بارش برف در آستانه بهار موجي از خوشحالي را در بين كشاورزان به خصوص شاليكاران منطقه ايجاد كرد و در عين حال موجب غافلگيري مسافران نوروزي در شهرستان آستارا شد.
بارش برف در حيران عليا هم اينك ادامه دارد و موجب كندي تردد خودروها در محور آستارا - اردبيل و بالعكس شده است.
رئيس اداره راه و شهرسازي آستارا در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: با وجود بارش 15سانتيمتري برف در ارتفاعات و برخي از نقاط كوهستاني آستارا خوشبختانه هيچ كدام از راه هاي روستايي اين شهرستان تاكنون مسدود نشده است.
انور بي نياز افزود: هم اكنون اكيپ هاي تخصصي مجهز به بيش از 10 دستگاه راهداري از جمله لودر ، گريدر ، برفروب كاميوني و نمك پاش در مسيرهاي اصلي و فرعي شهرستان آستارا در حالت آماده باش هستند.
رئيس اداره هواشناسي آستارا نيز با اشاره به ادامه اين شرايط جوي تا بعداز ظهر پنجشنبه گفت: دماي هوا نسبت به دو روز گذشته هشت درجه كاهش يافته و هم اينك به سه درجه بالاي صفر رسيده است.
فردين فرتوت نيا افزود: با ورود اين جبهه هواي بارشي ، در 24 ساعت گذشته 53ميليمتر باران نيز در آستارا باريده است.
وي اضافه كرد: بارش برف در ارتفاعات و برخي مناطق كوهستاني نظير گردنه حيران به شكل متناوب ادامه دارد.
وي ميزان فعلي رطوبت هوا در آستارا را 86 درصد اعلام و بيان كرد:بارش ها به همين روند تا فردا بعد ازظهر ادامه خواهد داشت و از فردا بعد ازظهر به تدريج شاهد كاهش ابرناكي و بارندگي در شهرستان خواهيم بود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با بارش يك هزار و 200 ميليمتري سالانه جزو پربارانترين مناطق ايران محسوب مي شود.
آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در شمال غرب استان گيلان و در همجواري جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007