غافلگيري شهروندان آستارايي در آستانه بهار با كاهش هشت درجه اي دما

آستارا - ايرنا - ورود سامانه بارش زا و كاهش محسوس دما در آستارا، شهروندان اين شهرستان را در آستانه بهار و سال جديد، غافلگير كرد و موجب شد آنان هم چنان طعم سردي زمستان را بچشند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ايرنا دماي هوا در مناطق غربي استان گيلان به طور محسوسي كاهش يافته و مردم منطقه را هم چنان به استفاده از لباس هاي ضخيم و روشن كردن وسايل گرمايشي مجبور كرده است.
مسافراني هم كه در آستانه سال جديد ، آستارا و بازار ساحلي آن را براي خريدهاي نوروزي انتخاب كرده بودند، غافلگير شده و مقصد سفر خود را تغيير دادند.
درياي خزر نيز مواج بوده و ارتفاع موج در مناطق ساحلي آستارا به بيش از يك متر رسيده است.
رئيس اداره هواشناسي آستارا در مصاحبه با خبرنگار ايرنا با اشاره به ادامه اين شرايط جوي تا پايان روز پنجشنبه هفته جاري گفت: دماي هوا نسبت به دو روز گذشته، هشت درجه كاهش يافته و هم اينك به سه درجه بالاي صفر رسيده است.
فردين فرتوت نيا افزود: با ورود اين جبهه هواي بارشي ، در 24 ساعت گذشته 53ميليمتر باران نيز در آستارا باريده است.
وي اضافه كرد: بارش برف در ارتفاعات و برخي مناطق كوهستاني نظير گردنه حيران كه از روز گذشته آغاز شده به شكل متناوب ادامه دارد.
فرتوت نيا ميزان فعلي رطوبت هوا در آستارا را 86 درصد اعلام و بيان كرد: بارش ها به همين روند تا فردا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت و بتدريج شاهد كاهش ابرناكي و بارندگي در شهرستان خواهيم بود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با بارش يك هزار و 200 ميليمتري سالانه جزو پربارانترين مناطق ايران محسوب مي شود.
آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در شمال غرب استان گيلان و در همجواري جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007