۲۶ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۲۶
کد خبر: 82004331
۰ نفر
فرضیه چاههای گازی دریایی نیروی مثلث برمودا

تهران- ایرنا- كارشناسان نروژی پژوهشگر اسرار مثلث برمودا یا شیطان، احتمال می دهند كه انبوه عظیم گازهای آزاد شده از چاه های گازی زیر آبی می تواند عامل ایجاد موج ها و جابجایی های عظیم آب منجر به بروز حوادث متعدددر این منطقه دریایی باشد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیك نوشت كه این باور وجود دارد، مثلث برمودا بر اثر جریان فشرده گاز متان كشتی ها را می بلعد.
در ادامه این گزارش آمده است: احتمال دارد اسرار مثلث برمودا كه سال های طولانی است ترس و هراس دریانوردان را برانگیخته و متخصصان تاكنون نتوانسته اند به كنه آن پی ببرند، كشف شود.
در ادامه گزارش آمده است: متخصصان نروژی حدس می زنند مثلث برمودا به دلیل وجود چاه های پر از گاز زیر آبی، كشتی ها را می بلعد.
به گزارش نشریه «مترو» بریتانیا، كارشناسان در حال مطالعه دهانه های زیر آبی گازی نزدیك سواحل نروژ هستندو هر چند كه هنوز به مثلث برمودا نزدیك نشده اند، اما معتقدند آنجا نیز قدرت طبیعی مشابهی عمل می كند.
محققان دانشگاه قطب نروژ در مصاحبه با «ساندی تایمز» گفته اند كه دهانه های عظیم در دریای « بارنتس» منبع گازهای در حال فوران است و این دهانه ها حجم زیادی از گازهای متان را آزاد می كنند كه می تواند سبب جابجایی ناگهانی جریان های آبی شود.
براساس بررسی های انجام شده، متان جامد با تبدیل شدن به گاز حجمی چند برابری پیدا می كند كه با رسیدن به لایه های زیر سطحی آب، قدرت خود را نشان می دهند.
متخصصان كه امیدوارند بتوانند مشخص كنند، آیا قدرت فوران های گازی می تواند كشتی ها را غرق كند، قرار است نتیجه تحقیقات خود را در ماه آینده منتشر كنند.
منطقه مشهور به مثلث برمودا یا مثلث شیطان حدود منطقه‌ای در ناحیهٔ غربی اقیانوس اطلس شمالی نزدیك میامی آمریكا، كوبا، باهاما و سن پورتوریكو است كه براساس آمارهای انتشار یافته تاكنون بیش از ۵۰ كشتی و ۲۰ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده یا از بین رفته‌اند.
اروپام1516