آغاز طرح نوروزي امداد و نجات ستاد خدمات سفر استان كردستان

سنندج- ايرنا- طرح نوروزي امداد و نجات ستاد خدمات سفر استان كردستان با حضور دستگاه هاي عضو اين ستاد روز چهارشنبه 24 اسفند در مراسمي در ستاد فرماندهي انتظامي استان كردستان در سنندج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرمانده انتظامي استان كردستان در مراسم آغاز اجراي اين طرح گفت: طرح نوروزي امداد و نجات از تاريخ 25 اسفند تا 15 فروردين 95 به مدت 20 روز با حضور دستگاه هاي امداد و نجات و خدمات رسان اجرا مي شود.
سردار مسعود خرم نيا افزود: در راستاي اجراي اين طرح نيروهاي دستگاه هاي عضو ستاد تسهيلات سفر نوروزي در سطح جاده هاي استان كردستان مستقر مي شوند.
او ايجاد امنيت و آرامش براي مسافران نوروزي و فراهم نمودن فضايي آرام در سطح جاده ها براي كاهش تصادفات را از اهداف اجراي اين طرح ذكر كرد و گفت: خدمتگزاران در اين عرصه با تمام مشكلات و مشقات و در تمامي فصول سال هم آماده ارائه خدمات به مسافران هستند تا مسافران بدون هيچ دغدغه اي و با امنيت كامل سفر خود را آغاز و به پايان برسانند.
سردار خرم نيا در ادامه به شعار پليس راهور تحت عنوان انضباط و قانونمندي، انضباط و ايمني در سفر، گفت: دستگاه هاي امداد و نجات بايد در تحقق اين شعار قدم بردارند و با تامين امنيت و قانونمندي در راستاي كاهش تصادفات جاده اي و ايجاد مشكلات براي مسافران تلاش نمايند.
وي در ادامه افزود: دو عنصر مهم و كارآمد كه در ايجاد امنيت نقش كليدي را ايفا مي كنند، سرعت عمل و دقت در انجام كار است كه با حضور به موقع پليس و اورژانس مي توان از كاهش تلفات تا حدي جلوگيري نمود و دستگاه ها موظفند سرعت و دقت و شدت انجام كار را در دستور كار خود قرار دهند
فرمانده انتظامي استان كردستان همچنين در ادامه به افزايش جرائم رانندگي از اول فروردين اشاره كرد و افزود: از عموم رانندگاني كه در محورهاي كردستان تردد دارند خواهشمنديم كه قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت نمايند تا از بروز هرگونه حادثه جلوگيري شود و پليس منجر به جريمه و اعمال قانون نشود و مسافراني هم كه شاهد تخلفات وسايط نقيله هستند خواهشمنديم كه موارد تخلفات را يا تذكر داده و يا به پليس اطلاع دهند.
محمد راشد مدرس گرجي مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي كردستان نيز در ادامه اين مراسم گفت: معاونت راهداري نيز همچون ادارات ديگر در راستاي خدمات رساني و كاهش تلفات و تصادفات جاده اي در اين ايام فعال بوده و 30 اكيپ ثابت و سيار با 300 دستگاه در سطح جاده هاي استان مستقر خواهند بود تا مسافران بدون هيچ مشكلي و با خاطره اي خوش استان كردستان را ترك نمايند.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان كردستان نيز در ادامه گفت: هدف از برگزاري اين مانور آمادگي جهت ارائه خدمات و امكانات به مسافران نوروزي است و هلال احمر هم در اين راستا تمهيداتي را در نظر گرفته است از قبيل استقرار 14 پايگاه ثابت و سيار در سطح جاده هاي استان و آمادگي 10 پايگاه پشتيبان براي ارائه خدمات امدادي به مسافران نوروزي كه در اين ايام به صورت شبانه روزي خدمات رساني خواهند نمود.
حسن خدابنده لو اظهار اميدواري كرد تمام دستگاه هاي امداد و نجات جاده اي بتوانند از كاهش تصادفات جلوگير نمايند و ما هم به عنوان جمعيت هلال احمر سهمي در كاهش اين حوادث و همچنين كاهش ماموريت هاي خود داشته باشيم.
رئيس فوريت هاي پزشكي استان كردستان هم از آمادگي نيروهاي اين اداره در ايام نوروز خبر داد و گفت: پايگاه هاي فوريت هاي پزشكي از 23 پايگاه به 28 پايگاه ارتقا يافته كه به صورت مستمر و شبانه روزي در سطح جاده ها و مبادي ورودي شهر ها به مردم و مسافران ارائه خدمات مي نمايند.
3033/1904