آمادگي 17 نيروي آتش نشاني آستارا در چهارشنبه آخر سال

آستارا - ايرنا - مسئول آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري آستارا از آمادگي كامل نيروهاي آتش نشاني اين شهرستان به منظور جلوگيري از خطرات احتمالي در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

سيروس وظيفه روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: هدف نيروهاي آتش نشاني در اين روز بالا بردن ضريب ايمني است.
وي با اشاره به اينكه آتش نشاني آستارا با ايجاد دو ايستگاه ثابت در چهار راه حكيم نظامي و سه راهي مسجد آبروان از آمادگي لازم برخوردار است ، افزود: سه خودروي سنگين آتش نشاني در مكان هاي مورد نظر به صورت ثابت ، يك خودروي نيسان در مناطق مختلف شهر به صورت سيار از ساعت 17 تا 21 براي پيشگيري از خطرات احتمالي آتش سوزي آمادگي دارند.
وظيفه اظهار كرد: گشت موتوري آتش نشاني نيز با دارا بودن امكانات و تجهيزاتي نظير كپسول آتش نشاني و سيستم نجات به صورت سيار گشت زني مي كنند.
وظيفه با تقدير از زحمات شهرداري آستارا اضافه كرد: يك دستگاه نيسان نيز به منظور جمع آوري و حمل زباله هاي مواد محترقه و سوختني در محوطه شهر به صورت سيار مستقر شده است.
مسئول آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري آستارا همكاري و مشاركت مردم را در چهارشنبه آخر سال با نيروهاي آتش نشاني ضروري ذكر كرد و ادامه داد: شهروندان در صورت بروز هرگونه آتش سوزي و يا حادثه اي مراتب را به شماره 125 اطلاع دهند.
وي از شهروندان خواست با احترام به حقوق همديگر و پرهيز از انجام رفتارهاي پرخطر ، چهارشنبه سوري را به چهارشنبه سوزي تبديل نكنند و امكان لذت بردن تمامي شهروندان را از آيين هاي سنتي در اين شب فراهم كنند.
وي در ادامه از ارائه آموزش هاي لازم به دانش آموزان تعدادي از مدارس شهرستان آستارا در خصوص هشدارهاي مربوط به روز چهارشنبه سوري خبر داد و بيان كرد: خطرات احتمالي اين روز بيشتر متوجه قشر دانش آموز است كه واحد آتش نشاني و خدمات ايمني آستارا طي روزهاي اخير با استفاده از دو نفر مربي هشدارهاي لازم در رابطه با عدم نگهداري مواد محترقه در خانه به خصوص در كنار وسايل آتش زا ، پرهيز از ايجاد صداهاي ناهنجار در منازلي كه بيماران قلبي حضور دارند و توجه كردن به نكات ايمني در هنگام پريدن از روي آتش در اين روز از جمله مواردي بود كه به حدود يك هزار دانش آموز آستارايي ارائه شد.
وظيفه افزود: نوجوانان به صورت جدي از درست كردن مواد محترقه دست ساز به سبب خطرات جبران ناپذيري كه دارد ، خودداري كنند.
وي در ادامه همچنين از آمادگي كامل نيروهاي آتش نشاني شهرستان آستارا به صورت شبانه روز در طول ايام عيد نوروز خبر داد.
شهرستان 86 هزار نفري آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده است.
7105/2007