آمادگي كامل دستگاه هاي اجرايي تالش براي استقبال از ميهمانان نوروزي

رشت - ايرنا - معاون سياسي و اجتماعي فرماندار تالش از آمادگي تمام دستگاه‌هاي خدماتي اين شهرستان در نوروز 95 براي پذيرايي و استقبال از ميهمانان نورزي خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيدجلال سيدمحمدي روز سه شنبه در جلسه ستاد اجرايي خدمات سفرهاي نوروزي تالش اظهار كرد: نهادها و دستگاه‌هاي دولتي تالش، تمام تلاش خود را بكار مي بندند تا امكانات را براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي فراهم كنند.
وي افزود: صداي گام‌هاي سال نو به گوش مي‌رسد و ملت ايران به استقبال نوروز 95 مي‌رود و با امنيت و آرامش از احياي دوباره طبيعت لذت مي‌برد.
وي ادامه داد: آغاز فعاليت ستاد تسهيلات نوروزي تالش از 25 اسفندماه جاري است و تمام دستگاه‌هاي خدماتي عضو اين ستاد هستند و شهر تالش و مناطق مختلف گردشگري شهرستان را براي ورود مسافران و مهمانان نوروزي آماده مي‌كنند.
سيدمحمدي تصريح كرد: تمهيدات لازم براي خدمات رساني به مردم از طرف سازمان حمل ونقل و تاكسيراني و خدمات دروني شهري صورت گرفته تا در حمل و نقل مردم، مشكلي ايجاد نشود.
وي با تصريح بر اينكه تمام دستگاه‌هاي خدماتي تالش در ايام نوروز آماده‌باش هستند، متذكر شد: بانك‌ها براي تجهيز عابر بانك‌ها و سرويس‌دهي مناسب اقدام مي‌كنند و براي تامين نقدينگي مردم، برنامه‌ريزي هاي مدون خواهند داشت تا در صورت بروز اخلال در سيستم، مشكل در كمترين زمان برطرف شود.

* هشت هتل ، هتل آپارتمان و مسافرخانه تالش آماده پذيرش مسافران است
سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تالش نيز در اين جلسه، از آمادگي هشت هتل آپارتمان اين شهرستان براي پذيرش مسافران نوروزي خبرداد.
حسن كاظمي افزود: تعداد هشت هتل ، هتل آپارتمان و مسافرخانه با 115 اتاق و سوئيت مجهز و 350 تخت، از مجموعه اماكن مسافرپذيري است كه در شهر تالش آماده پذيرش مسافران نوروزي است.
وي ادامه داد: در ايام تعطيلات نوروزي بمنظور سرويس دهي بهتر به مسافران و گردشگران، چهار پايگاه اطلاع رساني گردشگري ، نمايشگاه و فروشگاه عرضه محصولات بومي و سنتي و همچنين رزرواسيون اتاق و هتل را در نقاط ورودي و خروجي شهرها به عهده خواهند داشت.
به گفته كاظمي، بيش از 28 هزار بروشور اطلاع رساني اماكن و نقاط گردشگري شهرستان آماده شده و از 28 اسفند در پايگاه هاي اطلاع رساني اين اداره كه در شهر مستقر هستند، توزيع خواهد شد.
شهرستان تالش در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7105/2007