۲۴ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۳۱
کد خبر: 82002150
۰ نفر
لیگ قهرمانان آسیا؛ رویارویی نمایندگان ایران با ازبك ها

تهران - ایرنا- هفته سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا از فردا (سه شنبه) آغاز خواهد شد و نمایندگان ایران در نبرد با تیم های ازبكستانی در جستجوی برتری برای هموار كردن مسیر صعود خود به مرحله بعدی هستند.

به گزارش ایرنا، لیگ قهرمانان فوتبال آسیا با حضور 32 تیم در هشت گروه برگزار می شود كه در پایان مرحله مقدماتی دو تیم برتر هر گروه جواز حضور در مرحله یك هشتم نهایی را كسب می كنند.
روز سه شنبه و از گروه نخست، سپاهان اصفهان كه از دو دیدار قبلی خود برابر النصر امارات صاحب یك پیروزی و یك شكست با نتایج مشابه 2 بر صفر شد، میزبان لوكوموتیو ازبكستان است.
امتیازات نزدیك چهار تیم حاضر در گروه نخست باعث افزایش حساسیت های موجود شده است و برتری شاگرادان ایگور استیماچ در دیدار خانگی مقابل لوكوموتیو می تواند، سپاهان را در جاده صعود قرار دهد.
طلایی پوشان دیار زاینده رود كه از موفقیت در لیگ برتر به طور كامل ناامید شده اند، تمام تمركز خود را به آسیا معطوف كرده اند تا با گرفتن نتایج مناسب، شادی را نزد هواداران خود بازگردانند.
در دیگر دیدار این گروه، الاتحاد عربستان میزبان النصر امارات است. هم اكنون در این گروه، سپاهان و النصر سه امتیازی هستند و لوكوموتیو و الاتحاد 2 امتیاز اندوخته دارند.
در همین روز و از گروه سوم، تراكتورسازی تبریز كه تاكنون موفق ترین نماینده ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا بوده است در تاشكند به میهمانی پاختاكور، دیگر تیم ازبكستانی می رود.
شاگردان امیرقلعه نویی كه با دو پیروزی متوالی، 6 امتیاز اندوخته اند و با تفاضل گل مثبت پنج در صدرجدول گروه سوم قرار دارند با كسب برتری احتمالی مقابل پاختاكور در آستانه صعود قرار می گیرند.
تراكتورسازی كه در لیگ برتر نیز به روزهای خوب خود نزدیك شده به دنبال پایان دادن به سه فصل ناكامی در راه صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان است.
از همین گروه، الهلال عربستان از پرافتخارترین باشگاه های قاره پهناور میزبان الجزیره امارات است.
در گروه سوم تراكتورسازی با 6 و الهلال با 4 امتیاز، امیدهای اصلی صعود تلقی می شوند. پاختاكور یك امتیازی است و الجزیره موفق به كسب امتیاز نشده است.
روز چهارشنبه و از گروه دوم، شاگردان یحیی گل محمدی در تیم ذوب آهن اصفهان میهمان بنیادكار ازبكستان هستند.
ذوب آهن كه با صعود به فینال جام حذفی و قرار داشتن در بین مدعیان لیگ برتر، فصل درخشانی را سپری می كند در آسیا نیز شروع نسبتا خوبی داشت و تاكنون چهار امتیاز اندوخته دارد.
نماینده اصفهان با اتكا به خط هافبك خلاق و مدافعان مستحكم خود به دنبال كسب امتیاز در ازبكستان است تا همچنان روند مثبتش را طی كند.
در دیگر دیدار این گروه، لخویا قطر میزبان النصرعربستان است.
در این گروه، ذوب آهن و النصر 4 امتیازی هستند و لوكوموتیو و لخویا یك امتیاز از دوبازی به دست آورده اند.
ورزشی**3783** 1701