۲۴ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۵۴
کد خبر: 82001998
۰ نفر
كشف 800 هزار مواد محترقه غير مجاز در آستارا

آستارا- ايرنا- فرمانده نيروي انتظامي آستارا گفت: از اوايل فصل زمستان تا كنون عوامل انتظامي و مرزباني اين شهرستان 800 هزار عدد مواد محترقه غير مجاز و قاچاق را در اين شهرستان كشف و ضبط كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سرهنگ رحيم مهدي زاده روز دوشنبه طي نشستي با جمعي از مسئولان محلي آستارا از آمادگي عوامل انتظامي شهرستان به منظور برقراري امنيت در چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: چهارشنبه سوري يك رسم ديرينه اي براي ايرانيان است كه برخي از افراد اين روز مبارك را با اقدامات احساسي و هيجاني خود تبديل به غم مي كنند.
وي با اشاره به اينكه پليس در اين روز آمادگي لازم براي برخورد با افراد هنجارشكن را دارد ، اضافه كرد: پليس و مردم ، نظم و قانونمداري و نشاط بهاري شعار پليس در سال 95 است كه شهروندان با تكيه بر نظم و قانونمداري مي توانند در جهت برقراري آرامش و امنيت در جامعه دست پليس را بگيرند.
وي اجراي برنامه هاي پيشگيرانه در جهت جلوگيري از وقوع برخي از حركت هاي ناهنجار در چهارشنبه سوري را از جمله اولويت هاي كاري پليس خواند و بيان كرد: در اين راستا با نصب بنرهاي مختلف در سطح شهر فرهنگ سازي لازم با هدف گذراندن يك روز بدون حادثه را به منصه ظهور گذاشته ايم.
فرمانده نيروي انتظامي شهرستان آستارا با تقدير از همكاري مردم با پليس ، افزود: در حدود سه ماه اخير عوامل انتظامي و مرزباني شهرستان آستارا 800 هزار عدد انواع مواد محترقه غير مجاز و قاچاق را كشف و ضبط كردند.
سرهنگ مهدي زاده ادامه داد: در اين راستا 33 نفر متخلف دستگير و به مقام قضايي شهرستان آستارا معرفي شدند.
وي در ادامه يادآور شد: پليس در روز چهارشنبه سوري در كنار شادي مردم است اما با افراد خاطي كه اقدام به مزاحمت و ايجاد رعب و وحشت مردم كنند برخورد جدي خواهد شد.
شهرستان 86 هزار نفري آستارا در غرب استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع شده است.ك/2
7105/6070