ترويج فرهنگ نماز در ايام تعطيلات نوروز در سطح اماكن گردشگري آستارا

آستارا - ايرنا - دبير ستاد اقامه نماز آستارا از ترويج فرهنگ نماز در ايام تعطيلات نوروز در سطح اماكن گردشگري اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، نوربخش خوش سليقه روز دوشنبه در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان آستارا گفت: آستارا به يك شهرستان ديني و فرهنگي معروف است كه در اين راستا مسئولان بايستي در كنار اجراي ساير برنامه هاي فرهنگي در جهت ترويج و اشاعه فرهنگ نماز نيز همت كنند.
وي با اشاره به اينكه هر روز در 210 مكان اعم از مساجد ، ادارات و مدارس نماز جماعت در شهرستان آستارا برگزار مي شود ، افزود: نوروز بهترين فرصت براي ترويج اين فريضه واجب الهي است چرا كه گردشگران داخلي و خارجي زيادي در ايام نوروز از اماكن گردشگري شهرستان آستارا بازديد مي كنند.
خوش سليقه اظهار داشت: نقاط ورودي شهر و مسير تعدادي از اماكن پرتردد و گردشگرپذير آستارا مزين به تابلوهايي با احاديث و جملات مربوط به نماز است.
وي آماده بودن شرايط لازم براي اقامه نماز در واحدهاي اقامتي را لازم خواند و اضافه كرد: در همين راستا 20 رستوران بين راهي ، 13 هتل ، هفت مهمانپذير و 9 هتل آپارتمان آستارا از شرايط و فضاي مناسب براي اقامه نماز برخوردار هستند.
وي ترويج فرهنگ اقامه نماز را يكي از ماموريت‌ها و مسئوليت‌هاي مهم ستاد اقامه نماز شهرستان آستارا ذكر كرد و گفت: براي نهادينه كردن فرهنگ اقامه نماز نيازمند اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي تاثيرگذار و كاربردي هستيم چرا كه با كارهاي سليقه‌اي و ظاهري نمي‌توان در اين زمينه فرهنگ سازي كرد.
مسئول تربيت و آموزش سپاه ناحيه آستارا نيز در اين نشست گفت: ارزش گذاري به امر نماز باعث سعادت دنيا و آخرت انسان ها مي شود.
حجت الاسلام رحمان شعباني بهترين ايام به منظور ترويج فرهنگ نماز را ايام تعطيلات نوروز و تابستان عنوان كرد و افزود: در تابستان امسال سپاه ناحيه آستارا در محل دو طرح سالم سازي دريا اقدام به برپايي نماز جماعت كرد كه اين امر مورد استقبال شهروندان و مسافران نيز قرار گرفت.
وي ادامه داد: در كنار اشاعه فرهنگ نماز نبايستي از فريضه امر به معروف و نهي از منكر غافل شويم كه مطمئنا توجه به اين امور سعادت جامعه را تضمين خواهد كرد.
شهرستان آستارا در غرب استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105/2007