توان دانشجویان ایرانی باعث اختصاص 60 درصد بودجه تحقیقاتی یك دانشگاه مالزی به این دانشجویان شد

كوالالامپور – ایرنا - استعداد و توانمندی های دانشجویان ایرانی باعث شد معاون بین الملل دانشگاه 'یو.تی.ام' مالزی اقرار كند به دلیل این توانمندی بیش از 60 درصد بودجه تحقیقاتی این دانشگاه طی پنج سال گذشته به دانشجویان ایرانی اختصاص یافته است.

پروفسور 'رز الیندا آلیاس' معاون آكادمیك و بین الملل دانشگاه یو.تی.ام مالزی روز گذشته در دیدار با 'عباس قنبری باغستان' رایزن علمی ایران در شرق آسیا، گفت: دانشجویان ایرانی همیشه سرآمد دانشجویان خارجی این دانشگاه بوده و به همین دلیل بیشترین میزان بودجه های تحقیقاتی به دانشجویان ایرانی اعطاء شده است.
وی گفت از ابتدای سال 2010 میلادی تا پایان سال گذشته میلادی در مجموع یك هزار و 411 دانشجوی ایرانی از بودجه و بورسیه تحقیقاتی این دانشگاه مالزی برخوردار شده اند.
به گفته این مقام آموزش عالی مالزی، دانشجویان ایرانی با دریافت بیش از 8 میلیون و 450 هزار رینگیت (بیش از دو میلیون دلار) در مجموع حدود 60 درصد بودجه تحقیقاتی این دانشگاه را به خود اختصاص دادند.
معاون بین الملل و آكادمیك دانشگاه یو.تی.ام در ادامه گفت: دانشجویان ایرانی به دلیل صلاحیت علمی و كارآمدی خوب خود، توانسته اند به طور متوسط سالانه بیش از 60 درصد بودجه های دانشگاه را به خود اختصاص دهند و ما به عنوان مسئولان دانشگاه از دانشجویان ایرانی بسیار راضی و خرسندیم.
دانشگاه یو.تی.ام (UTM)، یكی از 5 دانشگاه بزرگ و تحقیقاتی مالزی در زمینه فنی و مهندسی و فناوری اطلاعات است.
این دانشگاه در حال حاضر بیش از 800 دانشجوی ایرانی دارد (30 درصد كل دانشجویان تحصیلات تكمیلی) و از سال 2007 به بعد یكی از مهمترین دانشگاه های مورد نظر دانشجویان ایرانی در مالزی بوده است.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان