رئيس فدراسيون وزنه برداري از تلاش ها براي حل مشكلات فدراسيون هاي المپيكي خبر داد

تهران - ايرنا - رئيس فدراسيون وزنه برداري روز دوشنبه از تلاش وزارت ورزش و جوانان و كميته ملي المپيك براي حل مشكلات فدراسيون هاي المپيكي خبر داد.

«علي مرادي» كه به همراه مربيان تيم ملي وزنه برداري پاسخگوي سئوالات خبرنگاران بود، در خصوص مشكلات مالي فدراسيون هاي المپيكي گفت: وزارت ورزش و جوانان به همه تعهدات مالي خود در رابطه با فدراسيون وزنه برداري عمل كرده است، اما كميته ملي المپيك تاكنون فقط 85 درصد بودجه اين فدراسيون را پرداخت كرده است.
وي به برخي نامه نگاري ها به رئيس جمهوري اسلامي ايران در خصوص مشكلات فدراسيون هاي المپيكي اشاره كرد و گفت: در دنياي حرفه اي ورزش بايد مشكلات را درون خانواده حل كنيم و تعاملات درون خانواده ورزش افزايش يابد.
رئيس فدراسيون وزنه برداري توضيح داد كه «اينگونه نامه نگاري ها سبب مي شود تا زمان از دست برود. چنانچه بخواهيم مشكلات را به بيرون خانواده ورزش ببريم، شايد مشكلات مضاعف شود. به همين دليل ضرورت دارد تا مشكلات درون خانواده ورزش حل و فصل شود».
مرادي با قدرداني از دستور رئيس جمهوري به وزير ورزش و جوانان و سازمان مديريت و برنامه ريزي براي حل مكشكلات ورزشكاران گفت: وزارت ورزش و جوانان و كميته ملي المپيك در تلاش هستند تا مشكلات فدراسيون هاي المپيكي را كاهش دهند.
وي به تغييرات ساختاري فدراسيون وزنه برداري در هشت ماه گذشته اشاره كرد و گفت: براي رشد وزنه برداري در بخش پايه اقدامات خوبي در فدراسيون صورت گرفته است كه امضاي تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالي، نيروهاي مسلح و ورزش كارگري از جمله اين اقدامات است.
رئيس فدراسيون وزنه برداري گفت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، قرار است سال آينده تيم وزنه برداري دانشجويان ايران در رقابت هاي جهاني دانشجويان در چين تايپه شركت كند.
مرادي افزود: با كميته ملي المپيك نيز گفت و گوهايي انجام شده است تا رقابت هاي وزنه برداري قهرماني نيروهاي مسلح در سطح آسيا را در تهران برگزار كنيم.
وي ابراز اميدواري كرد: اين برنامه ها باعث تحول در وزنه برداري ايران شود و آينده اين رشته ورزشي در كشور تضمين شود.
رئيس فدراسيون وزنه برداري در خصوص مسابقات وزنه برداري جام فجر گفت: اين مسابقات در تقويم فدراسيون بين المللي به عنوان مسابقات گزينشي المپيك گنجانده شده است.
مرادي افزود: در مدت برگزاري اين رقابت ها، «تاماش آيان» رئيس فدراسيون بين المللي وزنه برداري نيز به تهران سفر مي كند و اميدواريم نتايج اين سفر در توسعه وزنه برداري در ايران و جهان مفيد باشد.
وي به وضعيت «سهراب مرادي» يكي از وزنه برداران ايران اشاره كرد و گفت: او به دليل مشكلات بازنشستگي ناخواسته مسابقات قهرماني جهان را از دست داد. تلاش داريم تا در مسابقات وزنه برداري جام فجر و يك هفته بعد در مسابقات قهرماني پان آمريكن در كلمبيا شركت كند.
رئيس فدراسيون وزنه برداري گفت: در سفر «آيان» به تهران گفت و گوهايي براي كاهش مدت محروميت «سعيد علي حسيني» ديگر وزنه بردار ايراني انجام خواهد شد و اميدواريم اين گفت و گوها به نتيجه دلخواه برسد.
مرادي به برنامه هاي فدراسيون وزنه برداري براي توسعه ورزش پاك در كشور اشاره كرد و گفت: برگزاري كلاس هاي آموزشي و ضد دوپينگ با همكاري فدراسيون بين المللي از برنامه هايي است كه در دستور كار قرار دارد.
وي در خصوص وضعيت «ايوان گارچف» مشاور بلغارستاني فدراسيون وزنه برداري نيز گفت: وي با تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان همكاري خوبي داشته است، اما در رده سني بزرگسالان مشكلاتي وجود دارد كه اميدواريم اين مشكلات برطرف شود. او مربي با دانشي است كه مي تواند براي وزنه برداري ايران مفيد باشد.
«داود باقري» رئيس كميته پزشكي فدراسيون وزنه برداري نيز در اين نشست در خصوص مساله دوپينگ گفت: سياست ورزش ايران و فدراسيون وزنه برداري آن است كه با قاطعيت با پديده دوپينگ مقابله كند.
وي توضيح داد كه در اين مسير قوانين سختي براي مبارزه با دوپينگ در شوراي عالي فني تصويب شد و جريمه هايي سنگيني براي ورزشكاران دوپينگي درنظر گرفته شده است.
رئيس كميته پزشكي فدراسيون وزنه برداري افزود: ورزش پاك از سياست هاي اصولي كشور و وزنه برداري است و از افتخارات ما اين است كه در مسابقات قهرماني جهان در آمريكا اين موضوع را به خوبي كنترل كرديم.
باقري گفت: به شوراي عالي فني پيشنهاد شناسايي يك آزمايشگاه داده شد تا به صورت دوره اي از وزنه برداران آزمايش سلامت گرفته شود.
وي افزود: از سال آينده و پيش از برگزاري مسابقات باشگاهي و ليگ، برگ سلامت باليني و دوپينگ براي ورزشكاران صادر مي شود و هيچ ورزشكاري نمي تواند بدون داشتن اين برگه در مسابقات شركت كند.
رئيس كميته پزشكي فدراسيون وزنه برداري در خصوص وضعيت «بهداد سليمي» قهرمان وزنه برداري ايران نيز گفت: روند درماني او به خوبي پيش مي رود. در اوايل سال آينده آزمايش هاي سلامت از اين ورزشكار گرفته مي شود و در صورت تاييد نهايي در اردوي تيم ملي شركت مي كند.
ورزشي**1067**9132**1545

سرخط اخبار ورزش