۲۴ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۳۲
کد خبر: 82001350
۰ نفر
حضرت زهرا(س) آینه تمامی نمای اخلاق بود

كیش – ایرنا – امام جمعه موقت كیش گفت : حضرت زهرا(س) سرچشمه برترین صفت های انسانی و آینه تمامی نمای اخلاق، فضیلت و مهربانی بود.

حجت الاسلام رحمان یوسف پور روز دوشنبه در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا حضرت زهرا (س) را نماد كاملی از اخلاق اسلامی دانست و گفت : آن حضرت الگوی صبر و استقامت برای تمامی مسلمانان جهان است .
وی به فرمایشات حضرت رسول اكرم (ص) اشاره كرد و گفت : حضرت مریم سیده زنان زمان خود بود اما فاطمه (س) سیده زنان جهان است ، حضرت مریم تنها بانویی است كه نام آن در 12 سوره قرآن و 34 مورد تكرار شده است و سوره ای به نام او در كتاب آسمانی وجود دارد اما جایگاه حضرت فاطمه بسیار رفیع و بلند مرتبه است .
امام جمعه موقت كیش اظهار داشت : آسیه همسر فرعون ، حضرت مریم (ع) ، حضرت خدیجه و فاطمه (س) چهار زن با فضیلت در تاریخ و دارای جایگاهی ارزشمند هستند اما حضرت فاطمه (س) از تمامی آنان بالاتر است .
حجت الاسلام یوسف پور با بیان اینكه شخصیت این بانوی گرانقدر از زوایای متفاوت قابل بررسی است افزود : آن حضرت اسوه و الگو برای تمام تاریخ است به گونه ای كه حضرت حجت (عج ) نیز در این زمینه می فرمایند مادرم فاطمه برای من الگو و اسوه است .
وی به سخنی از حضرت زهرا (س) اشاره كرد و گفت : آن حضرت فرمودند من از دنیا سه چیز را دوست دارم یكی خواندن كتاب خدا ، نگاه به وجه رسول الله و دیگری انفاق در راه خدا .
امام جمعه موقت كیش یكی دیگر از ویژگی های دخت گرامی پیامبر اسلام را داشتن اخلاص عنوان كرد و گفت : تمامی رفتار ، گفتار و كرداراو برای رضای خدا بود .
وی با بیان اینكه حضرت فاطمه (س) به‌عنوان یك زن در تمام مسائل دینی،‌ اخلاقی و اقتصادی بهترین الگو برای جامعه اسلامی و كل دنیا است افزود : زنان و دختران جامعه اسلامی باید ساده زیستی و نحوه رفتار با همسر و فرزندان را از آن حضرت بیاموزند و سرلوحه برنامه زندگی خود قرار دهند .
حجت الاسلام یوسف پور تصریح كرد : زنان ما نباید نقش مادری و همسر بودن را فراموش كنند، آنها می توانند در كنار ایفای این نقش در زندگی در امور سیاسی ، اجتماعی و دینی مشاركت داشته باشند .
وی تصریح كرد : حضرت زهرا (س) پس از پیامبر اسلام (ص) با بیان ، رفتار و كردارش از حریم امامت ، ولایت و امام معصوم دفاع كرد ، او در مسائل سیاسی ، رزمی اخلاقی و اجتماعی نقش موثری داشت .
وی عنوان كرد: زهرای اطهر(س) تنها سرور زنان دو عالم نیست بلكه اسوه و الگویی برای همگان است .
1630**1641