۲۳ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۲۶
کد خبر: 82000684
۰ نفر
كشف ميليوني سيگار و البسه قاچاق در آستارا

آستارا - ايرنا - فرمانده نيروي انتظامي آستارا از كشف شش ميليون نخ انواع سيگار قاچاق و 800 ثوب البسه قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحيم مهدي زاده روز يكشنبه با اعلام اين خبر به خبرنگار ايرنا گفت: ماموران ايستگاه بازرسي سه راه قلعه حين كنترل محور مواصلاتي اردبيل-آستارا به دو دستگاه كاميون مشكوك شده و اين خودروها را متوقف كردند.
وي افزود: ماموران در بازرسي از داخل اين خودروها در مجموع شش ميليون نخ سيگار قاچاق كشف و ضبط كردند.
سرهنگ مهدي زاده با اشاره به اينكه اين محموله با استفاده از توان پرسنل ايستگاه بازرسي كشف شد ، اضافه كرد: در اين رابطه سه نفر قاچاقچي دستگير و با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.
وي در ادامه همچنين از كشف البسه قاچاق در ايستگاه بازرسي قلعه خبر داد و اظهار كرد: ماموران حين كنترل محور مواصلاتي اردبيل - آستارا يك خودروي سواري را متوقف و در بازرسي از داخل خودرو 800 ثوب البسه قاچاق را كشف و ضبط كردند و قاچاقچي مورد نظر نيز دستگير و به مقام قضايي معرفي شد.
فرمانده انتظامي آستارا در ادامه با بيان اينكه سلامت چرخه اقتصاد در گرو مبارزه با پديده شوم قاچاق است ، اظهار كرد: با همكاري و تعامل مثبت ميان دستگاه هاي متولي و همچنين برنامه ريزي مناسب، مي توان شاهد اقدامات موثر و قابل توجهي در اين زمينه بود.
وي با اشاره به پيامدهاي اجتماعي ، اقتصادي ، امنيتي و فرهنگي قاچاق كالا افزود: قاچاق كالا در حقيقت يك اقدام و حركت هدف دار از سوي دشمنان براي ضربه زدن به ارزش هاي فرهنگي كشور و ايجاد تغيير در سبك زندگي مردم است.
شهرستان آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007