امام جمعه آستارا: فاطمه زهرا (س) كانون معرفت و فضيلت الهي است

آستارا - ايرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) از نظر عصمت در جايگاه رفيعي قرار داشت و عمل كردن به سيره آن بانوي بزرگوار اسلام به عنوان كانون معرفت و فضيلت الهي، راهگشاست.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا شنبه شب در مراسم شهادت دخت پيامبر گرامي اسلام(ص) در محل مسجد مهدي موعود (عج) روستاي خشكه دهنه آستارا گفت: نگاه مسلمانان به مسائل گوناگون جامعه بايد نگاهي فاطمي(س) باشد.
وي با اشاره به اينكه لازمه اين امر توجه به خطبه ها و احاديث آن بانوي بزرگوار است ، افزود: آنچه كه در سيره زندگاني حضرت فاطمه(س) بيش از همه چيز جلوه گري مي كند، نگاه خاص حضرت صديقه كبري(س) به مساله امامت و ولايت است.
وي اضافه كرد: در نگاه متعالي و در افق ديد روشن حضرت زهرا(س) توجه به امامت و ولايت در حكومت اسلامي باعث دوري مردم از تفرقه ، جاري شدن احكام دين در جامعه و حاكم شدن اصل وحدت و يكپارچگي در بين امت مي شود.
امام جمعه بندر آستارا با بيان اينكه عظمت و عزت دنياي اسلام به پاس خدمات و جان فشاني هاي حضرت فاطمه زهرا (س) است ، گفت: دوران پرفراز و نشيب زندگي حضرت فاطمه(س) بعد از رحلت پيامبر گرامي اسلام(ص) آغاز شد.
امام جمعه آستارا در ادامه با اشاره به اينكه فاطمه(س) با دفاع از ولايت درس تبعيت از ولي فقيه عادل و آگاه به زمان را به مسلمانان آموخت ، اظهار كرد: در زمان غيبت امام زمان(عج) نيز مديريت جامعه اسلامي بر عهده ولي امر مسلمين مقام معظم رهبري است كه مردم و مسوولان بدون هيچ گونه چون و چرايي بايد مطيع دستورات رهبر فرزانه انقلاب باشند.
حجت الاسلام حافظ نيا بيان كرد: فاطمه زهرا(س) امامت و رهبري را حول محور حضرت علي(ع) مي دانست و خارج شدن از دايره رهبري مولي الموحدين (ع) را مساوي ضلالت و گمراهي تلقي مي كرد.
وي گفت: دفاع از حريم مقدس امامت و ولايت از عمده فعاليت هاي سياسي آن بانوي بزرگوار بود كه شايسته است پيروان آن حضرت به عنوان سرمشق بدان توجه جدي بكنند.
وي با اشاره به اينكه حضرت فاطمه زهرا(س) در تربيت فرزندان نيز الگويي براي بانوان ايراني است، اظهار كرد: آن بانوي بزرگوار اسلام افرادي چون امام حسن (ع)، امام حسين(ع) و حضرت زينب(س) را در دامان خود تربيت كرد و آنان نيز براي حفظ ارزش هاي اسلامي از هيچ تلاشي دريغ نكردند.
حجت الاسلام حافظ نيا در ادامه شناختن و عمل كردن به سيره فاطمه زهرا(س) را باعث سعادت و عاقبت به خيري مردم جوامع اسلامي ذكر كرد و افزود: مردم كشورهاي اسلامي بايد همواره مراقب فتنه هاي دشمنان باشند چرا كه آنها در تلاش هستند تا مسلمانان را از مسير اهل بيت عصمت و طهارت(ع) خارج كنند.
وي عبادت و شب زنده داري ، وابسته نبودن به تعلقات دنيوي ، انفاق و دستگيري از نيازمندان را از جمله مهم ترين ويژگي هاي شخصيتي حضرت فاطمه (س) عنوان كرد.
مداحي و ذكر مصيبت در سوگ سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از ديگر بخش هاي اين آيين معنوي بود.
شهرستان آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده است.
7105/2007