امام جمعه آستارا: در شهادت به روي بندگان خاص خدا باز است

آستارا- ايرنا- امام جمعه شهرستان مرزي بندر آستارا گفت: در باغ شهادت به روي بندگان خاص خدا باز است و اين مسير پاك و نوراني ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، حجت الاسلام كاظم حافظ نيا روز شنبه در آيين يادواره سه شهيد دانشجوي آستارا و نيز گراميداشت ياد و خاطره شهداي مدافع حرم گفت: شهادت مقام بزرگي است كه خداوند آن را به بندگان خاص خود عطا مي كند.
وي با اشاره به اينكه شهدا همواره زنده هستند و در نزد خداوند روزي مي خورند ، افزود: هر كس شهدا را ناظر بر اعمال خود بداند مسير زندگي اش رنگ و بوي سعادت به خود مي گيرد.
وي برگزاري يادواره هاي شهدا را براي نسل امروز تاثيرگذار خواند و اضافه كرد: با برگزاري برنامه هاي فرهنگي نظير راهيان نور و يادواره شهدا مي توان نسل جوان را با انديشه پاك آن مردان آسماني آشنا كرد.
وي با اشاره به اينكه شهدا بهترين شاخص راهنماي ما به سمت سعادت هستند ، افزود: آنچه كه در برگزاري اين يادواره ها بايد بدان توجه جدي شود تاثير پذيري عملي از اين مناسبات معنوي مي باشد.
وي اضافه كرد: شهدا كساني بودند كه در جهت پاسداشت دين ، نظام ، انقلاب با لبيك به فرمان رهبري جانشان را در طبق اخلاص نهادند و به سعادت واقعي رسيدند.
وي ادامه داد: اين شهدا بودند كه عزت ، امنيت و قدرت را براي ملت ما به ارمغان آوردند و امروز وظيفه تك تك ماست كه با عمل به آرمان هاي آن بزرگواران از راه ، مسلك و مرامشان فاصله نگيريم.
امام جمعه آستارا با اشاره به اينكه شهدا و انديشه پرنورشان بايد در صدر برنامه زندگي و كاري ما قرار بگيرد ، گفت: شهيدان والا مقام ما در تمامي عمليات هاي خود با قلب و روحي پاك و مطمئن و با تاسي از نام ائمه به مقابله با دشمن مي رفتند و در نهايت رمز عمليات آنها همان رمز موفقيت و سعادتشان شد.
حجت الاسلام حافظ نيا با ستايش مقاومت و ايستادگي شهداي مدافع حرم در برابر زياده خواهان افزود: آن ها با اخلاص و ايمان حقيقي و با ترك تمامي دلبستگي هاي دنيوي براي دفاع از مرزهاي اسلام و حرم اهل بيت (ع) به درجه شهادت رسيدند.
سخنراني علي آصفي رئيس دانشگاه پيام نور آستارا پيرامون مقام و جايگاه شهداي دانشجو و مدافع حرم ، شعرخواني توسط يكي از دانشجويان دانشگاه و مداحي در سوگ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از ديگر بخش هاي اين آيين بود.
شهرستان آستارا در غرب استان گيلان واقع شده و 160 شهيد را تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
7105/6070