وزارت دفاع انبوهی از شناورهای تندرو عاشورا و ذوالفقار را به نیروی دریایی سپاه تحویل داد

تهران- ایرنا- ده ها فروند شناور تندرو كلاس عاشورا، ذوالفقار و گشتی امداد و نجات كه توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده، با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی دریایی سپاه، در بندرعباس به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در مراسم الحاق رسمی این شناورهای تندرو به نیروی دریایی سپاه، سردار سرتیب پایدار حسین دهقان در سخنانی با اشاره به ضرورت افزایش توان رزمی- دفاعی نیروهای مسلح در دفاع از ایران اسلامی گفت: با همت متخصصان با ایمان و افتخارآفرین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع امروز شاهد تحویل انبوهی از شناورهای تندرو تهاجمی عاشورا و ذوالفقار و گشتی امداد و نجات به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.
وزیر دفاع با تقدیر از آمادگی و هوشیاری نیروی دریایی راهبردی سپاه و ارتش در صیانت و حراست از مرزهای آبی كشور، افزایش اقتدار دریایی را باهدف استقرار و گسترش صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه دانست و خاطرنشان كرد: دكترین نظامی ایران بر پایه بازدارندگی موثر شكل گرفته و براساس آن قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران هیچ كشوری را تهدید نمی كند و ضامن صلح، ثبات و امنیت است و فقط متجاوزان باید از آن هراسان باشند.
سردار دهقان با بیان اینكه امروز تهدیدات دریا محور از تهدیدات راهبردی به شمار می رود، بر تقویت همه جانبه و روزآمدسازی تجهیزات و امكانات نیروهای دریایی سپاه و ارتش كه وظیفه حفاظت و حراست یكی از حساس ترین و مهمترین آب راه های بین المللی، یعنی خلیج فارس را برعهده دارند تأكید و آن را از اولویت های اصلی وزارت دفاع ذكر كرد.
سردار دهقان در رابطه با روند طراحی و ساخت انواع شناورها و تسلیحات مورد نیاز نیروهای مسلح افزود: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با پیشتازی، پویایی، خلاقیت و نوآوری در این عرصه نقش منحصر به فردی در افزایش توان رزم دریایی نیروهای مسلح ایفا می كند.
وزیر دفاع در پایان با قدردانی از تلاش های ارزنده مدیران، متخصصان، محققان و كاركنان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از همكاری و تعامل نزدیك فرماندهان و دریادلان نیروی دریایی سپاه تقدیر و تشكر كرد و گفت: در سایه این وحدت، همدلی و همزبانی امروز شاهد امنیت و آرامش در مرزهای آبی كشور هستیم.
سیام**9121 ** 2023