دوومیدانی معلولان آسیا؛ كاروان ایران در سومین روز 6 مدال كسب كرد

تهران - ایرنا - ورزشكاران ایران در سومین روز از رقابت های قهرمانی دو و میدانی معلولان آسیا و اقیانوسیه با كسب 6 مدال (دو طلا، سه نقره و یك برنز)، تعداد مدال های خود را به عدد 17 رساندند.

به گزارش ایرنا از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان، در سومین روز از این رقابت های كه در شهر دبی كشور امارات در حال برگزاری است،‌ 6 نشان رنگارنگ برای كاروان ایران بدست آمد.
علی الهی در ماده دو 5 هزار متر، كلاس T13 با ثبت ركورد 17 دقیقه و 2 ثانیه و 12 صدم ثانیه، پس از نماینده هند به نشان نقره دست یافت.
مهدی مرادی، آخرین نماینده كشورمان در رقابت های امروز نیز در ماده دوی 200 متر، كلاس T13، به دلیل انجام خطا از دور مسابقات حذف شد.
صادق بیت سیاح در پرتاب وزنه و علی الهی در دوی 5 هزار متر نیز دو نایب قهرمان امروز بودند كه موفق به كسب نشان نقره برای كاروان ایران شدند.
مهدی علیزاده در ماده پرتاب نیزه كلاس F33/34 با ثبت ركورد 17 متر و 40 سانتی متر پس از نماینده عربستان سعودی، به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی دست یافت. پس از وی نماینده قطر در جایگاه سوم ایستاد.
احمد رضا علیخانی در دو 100متر چهارم شد، آرش خسروی در دو مقدماتی 100متر به عنوان اول دست یافت و فینالیست شد، احمد اجاقلو نیز با كسب عنوان اول در مقدماتی 100 متر به فینال راه پیدا كرد.
مهناز امینی در پرتاب وزنه طلا گرفت، نورمحمد آرخی در پرتاب دیسك، دومین طلایی كاروان ایران در روز سومین روز بود و آرین لطفی نیز در همین ماده به نشان برنز دست یافت.
با احتساب 6 نشان كسب شده در سومین روز رقابت ها، شمار مدال های ایران به عدد 17 ( 8 طلا، 7 نقره، 2 برنز) رسید.
تیم ملی دوومیدانی كشورمان با 29 ورزشكار (23 مرد و 6 زن) در رقابت های قهرمانی دو و میدانی آسیا و اقیانوسیه حضور یافته است. این مسابقات از 17 تا 22 اسفند ماه با حضور 250 ورزشكار از 24 كشور به میزبانی كشور امارات پیگیری می شود.
ورزشی**9029**1379

سرخط اخبار ورزش