بارش باران 50 میلیارد ریال به بخش گوهران بشاگرد خسارت وارد كرد

بندرعباس- ایرنا- بخشدار بخش گوهران بشاگرد در شرق هرمزگان از خسارت 50 میلیارد ریالی بارش باران به 9 روستای این بخش خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف حسینی روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: عمده خسارت وارد شده به این روستاها در بخشهای آب، برق، آبخیزداری و كشاورزی است كه موجب قطع شكبه های برق و تخریب تمام شبكه آبرسانی این روستاها شد.
وی افزود: در مجموع 20 میلیارد ریال به بخش كشاورزی، 20 میلیارد ریال بخش آب روستایی و 10 میلیارد ریال نیز به بخش برق و آبخیزداری این 9 روستا خسارت وارد شده است.
به گفته حسینی روستاهای تیدر، درشهر، كسیه ایی ،بینگ ،بیورچ ،بشنو، پاكوه سیاه و ورونچ ، 9 روستا با جمعیت چهار هزارو 500 نفر هستند كه بارش باران موجب وارد آمدن خسارت به آنها شده است.
وی میزان بارش باران در این روستاها را 150 میلی متر اعلام كرد و گفت: با تلاش های انجام شده برق شش روستا وصل شده و تلاش می شود برق سه روستای دیگر نیز وصل شود.
حسینی خاطرنشان كرد: این بارندگی و طغیان رودخانه ها موجب قطع راه ارتباطی 21روستای بخش گوهران شد كه با تلاش ماموران راهسازی به طور موقت تمامی راه های روستایی بازگشایی شده است.
شهرستان بشاگرد در 300 كیلومتری شرق بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
بارش شدید باران از روز گذشته در اكثر نقاط هرمزگان به ویژه در مناطق شرقی و شمالی استان آغاز شده كه این باران موجب طغیان رودخانه ها و وارد آمدن خسارت به برخی مناطق شده است.
7198/ 6048