خبر غرق شدن شناورمسافربری در آبهای بندرعباس و قشم تكذیب شد

بندرعباس- ایرنا- رئیس اداره حفظ و ایمنی دریانوردی اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تكذیب شایعه ها درخصوص غرق شدن یك فروند شناورمسافربری در آبهای بندرعباس و قشم گفت: تنها یكی از شناورهای مسافربری در آبهای جزیره قشم دچار نقص فنی شده بود.

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان ،اسماعیل مكی زاده اظهار كرد: شناورآذرخش 908 با 60 مسافربه علت نقص فنی در موتور در یك مایلی بندرشهید ذاكری قشم از حركت بازایستاد.
وی مسیر حركت این شناور را از بندر شهید ذاكری قشم به مقصد بندر شهید حقانی بندرعباس اعلام و افزود: مركز جستجو و نجات دریایی پس از دریافت پیام اضطرار؛ یك فروند شناورناجی و یك فروند همیار ناجی را به محل اعزام كرد.
رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانودری اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان كرد: مركز كنترل ترافیك دریایی هرمزگان با پایش دقیق شناور 908 تیم امدادی را به محل سانحه هدایت كرد.
مكی زاده با بیان اینكه طی عملیاتی در كمتراز 35دقیقه، شناورهمیار ناجی پس از پهلوگیری دركنار شنارو ، 60مسافر آن را تخلیه و به مقصد رساند.
این مقام مسئول در اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این شناور تا رفع كامل بازدیدهای فنی تا اطلاع بعدی از سرویس خارج شده است.
روابط عمومی اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصاویرقرارگرفته در فضاهای مجازی را مربوط به شناورهای غرق شده خارج ازآبهای حاكمیتی جمهوری اسلامی ایران ازجمله مهاجرین سوری دانست.
به گزارش ایرنا به نقل از منابع موثق حاكی از فعالیت 40فروند شناور مسافربری تندرو كلاس های ای بی و سی در مسیر بندرعباس به قشم و جزیره هرمزاست.
6149/6048