۱۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۲۹
کد خبر: 81996826
۰ نفر
فریدون خوشنود و معرفی استعدادهای جوان موسیقی

تهران- ایرنا- فریدون خوشنود، آهنگساز سرشناس موسیقی ایران، از معرفی خواننده یی تازه برای موسیقی سنتی، در سال 95 خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبهٔ خبرنگار موسیقی ایرنا، فریدون خوشنود، آهنگساز نامی موسیقی پاپ، تلفیقی و گاه سنتی ایران، در گفتگو با خبرنگار موسیقی ایرنا، از برنامه های آیندهٔ خود سخن گفت.
خوشنود در این باره گفت: جدا از محمد حشمتی كه همواره كار كردن با او جزو برنامه های كاری من بوده، قرار است با یك خوانندهٔ بسیار خوب و خوش صدای موسیقی سنتی كار كنم. وی خواننده یی تازه است كه امیدوارم بتوانم وی و صدایش را در سال 95 به جامعه معرفی كنم.
آهنگساز آلبوم شكوه عشق گفت: تصمیم دارم فراخوانی را به صورت گسترده اطلاع رسانی كنم با این عنوان كه شركت بنده، شركت «پنج برگ هنر»، كسانی را كه خواننده، آهنگساز و ترانه سرا هستند، برای تولید اثر حمایت خواهد كند.
وی افزود: علاقه مندم این كار را آغاز كنم تا جوانان خوب و با استعداد را جمع آوری كنم و بتوانم از این طریق، كاری خوب را در موسیقی پاپ، تلفیقی یا سنتی به مخاطبان عرضه كنم.
فریدون خوشنود در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر ادامهٔ همكاری با علیرضا افتخاری، گفت: كاری را با آقای افتخاری آغاز كردیم كه متأسفانه متوقف شد. چهار آهنگ آن ضبط و آماده شد، اما دارم صبر می كنم كه ان شاءالله با بهتر شدن روحیه و حال و هوای آقای افتخاری، بتوانیم با صدای زیبا و مخملین آقای افتخاری، كاری زیبا و متفاوت را تقدیم علاقه مندان موسیقی كنیم.
این آهنگساز كه آلبوم «عاشقا سلام، عاشقا درود» را با صدای علیرضا افتخاری، هفت سال پیش در چنین روزهایی منتشر كرد، دربارهٔ تصنیف سومِ آن آلبوم (تصنیف «شور مستی») كه تصنیفی سنتی و در مایهٔ سه گاه است، گفت: این آهنگ، بسیار زیبا است و با صدای آقای افتخاری هم بسیار هماهنگ است، اما مدیریت وقت مركز موسیقی سازمان صداو سیما با آن مخالفت كرد و گفت بسیار غلیظ و دههٔ پنجاهی است! و با همین استدلال نیز هیچ گاه آن را از صدا و سیما پخش نكردند و همین موجب دلسردی ما از پی گرفتن آن دست كارها شد.
فریدون خوشنود، آهنگساز موسیقی پاپ و تلفیقی و گاه سنتی، سابقهٔ شاگردی استاد حشمت سنجری را در كارنامهٔ خود دارا است. وی پس از انقلاب تا كنون آلبوم های بسیاری را با صدای علیرضا افتخاری و محمد حشمتی منتشر كرده است.
فراهنگ**3067**1569

سرخط اخبار فرهنگ