تجاری سازی حلقه گمشده صنعت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری است

شهركرد- ایرنا- رییس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: تجاری سازی حلقه گمشده صنعت گیاهان دارویی در این استان است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل پیرعلی روز سه شنبه در دومین جلسه فناوری گیاهان دارویی پارك علم و فناوری این استان، افزود: بررسی چالش ها و موانع موجود در حوزه گیاهان دارویی از اهمیت بالایی برخوردار است و در این خصوص هم اندیشی شركت های فعال در این حوزه ضروری است.
وی بر تقویت شركت های دانش بنیان در حوزه گیاهان دارویی تاكید كرد و گفت: استان چهارمحال و بختیاری به لحاظ دانش فنی با وجود مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی و دیرپا بودن دانشكده كشاورزی دانشگاه شهركرد از ظرفیت های علمی قابل توجهی برخوردار است.
پیرعلی تصریح كرد: حمایت فرادستگاهی از توسعه فناوری و تجاری سازی گیاهان دارویی می تواند زمینه ایجاد و رشد شركت های دانش بنیان را فراهم كند.
رییس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری اظهار امیدواری كرد ،با توجه به وجود گونه های متنوع و غنی و دانش فنی با برنامه ریزی صحیح و جذب سرمایه گذار، این استان به قطب اصلی صنعت گیاهان دارویی كشور تبدیل شود.
به گزارش ایرنا،شركت كنندگان در این نشست یكی از مهمترین مشكلات این حوزه را نبود كشت صنعتی انبوه و متمركز دانسته و بر لزوم اصلاح الگوی كشت تاكید كردند.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها