تشديد نظارت براي حفاظت از اراضي كشاورزي كلاردشت در ايام نوروز

نوشهر - ايرنا - مدير جهاد كشاورزي كلاردشت از تشديد نظارت از اراضي كشاورزي از سوي گروه هاي ويژه در تعطيلات نوروز در اين شهرستان خبرداد.

احمد قزويني روز سه شنبه به خبرنگارايرنا گفت : اين مناطق از لحاظ برخورداري از شرايط آب وهوايي مطلوب و چشم اندازهاي طبيعي مانند كوه ، جنگل ، زمين هاي باغي و زراعي مسافراني كه دراين ايام به اين منطقه مي آيند سعي مي كنند با خريداري بخشي از اراضي زراعي و يا باغي در بهترين نقطه اقدام به ساخت ويلا كنند كه گروه هاي گشت ويژه حفاظت از اراضي كشاورزي دراين ايام طبق قانون بشدت با عوامل متخلف دراين حوزه برخورد خواهند كرد.
وي افزود : هرچند نيروهاي گشت ويژه در تمامي روزهاي سال به طور پيوسته براي صيانت از اراضي كشاورزي باغي و زراعي و پيشگيري از تغيير كاربري آن نظارت دارند اما دراين ايام فعاليت هاي آنها دوچندان خواهد شد.
مديرجهاد كشاورزي كلاردشت با بيان آنكه بيشترين تغيير كاربري و درپي آن ساخت وسازهاي غيرمجاز دراين شهرستان در بيش از يك دهه پيش دراين شهرستان صورت گرفته است ، گفت : هم اينك از زمان شكل گيري اين دولت از بروز چنين تخلفاتي جلوگيري شده و به افرادي اعم از حقوقي و حقيقي اجازه تخريب زمين هاي كشاورزي و تبديل آن به مسكوني داده نمي شود.
طبق آمار از منابع رسمي تعداد پرونده هاي در حال رسيدگي با موضوع تغيير كاربري زمين هاي كشاورزي در دادگاه اين شهرستان حدود 400 فقره اعلام شده است.
مديرجهاد كشاورزي كلاردشت از همكاري و همراهي مسئولان ادارات ذيربط بويژه فرماندار ، دادستان و فرماندهي انتظامي دراين حوزه قدرداني كرد و از آنان خواست تا در ايام تعطيلات نوروزي نيز همانند گذشته اين همراهي و همكاري را با اين نهاد داشته باشند.
قزويني همچنين از روستائيان و شهروندان اين شهرستان نيز درخواست كرد تا به محض مشاهده هرگونه تغييركاربري زمين هاي كشاورزي و ساخت و سازهاي غيرمجاز مراتب را از طريق تلفن 131 جهاد كشاورزي اطلاع دهند.
مديرجهاد كشاروزي كلاردشت درادامه از كاشت حدود سه هزار اصله نهال شامل گونه هايي مانند سيب ، گلابي ، فندوق ، گيلاس و آلبالو در گستره حدود 10 هكتار از زمين هاي باغي در قالب جشن درختكاري درهفته منابع طبيعي دراين شهرستان خبرداد .
شهرستان 20 هزار نفري كلاردشت ، با حدود 80 هكتار اراضي باغي ، هزار و 500 هكتار اراضي زراعي ، سه هزار كلني زنبورعسل ، 15 هزار دام سنگين ، 50 هزار دام سبك درغرب مازندران واقع است.
7078 /1602/6097

سرخط اخبار استان‌ها