استانبول- ایرنا- اتحادیه اروپا برای مقابله با سیل مهاجران به اروپا به آنكارا ، كمك‌ مالی بیشتر، تسریع در مذاكرات عضویت این كشور و لغو مقررات روادید ورود برای مسافرت شهروندان تركیه به این اتحادیه را پیشنهاد كرد.

به گزارش ایرنا ، رسانه های تركیه شامگاه دوشنبه در گزارش خود از بروكسل در باره نشست امروز (دوشنبه) سران اتحادیه اروپا و احمد داود اوغلو نخست وزیر تركیه این مطلب را عنوان كردند.
پایگاه خبری دوغان نوشت ، اتحادیه اروپا در پاسخ به خواسته های تركیه اعلام كرده است كه با پرداخت 3 میلیارد دلار كمك مالی دیگر برای مقابله با بحران مهاجران به تركیه آمادگی دارد و این رقم پس از پرداخت 3 میلیارد دلار پیشنهاد قبلی و تا سال 2018 صورت خواهد گرفت.
اتحادیه اروپا پیشتر موافقت خود را برای 3 میلیارد كمك مالی به دولت آنكارا به شرط جلوگیری از عزیمت مهاجرین از خاك تركیه به اروپا ، اعلام كرده بود.
پایگاه اینترنتی روزنامه جمهوریت كه مواضع ضد دولتی دارد در این باره نوشت ، اتحادیه اروپا رشوه خود به تركیه برای اسكان پناهندگان و مهاجران در تركیه را به 6 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.
به نوشته جمهوریت ، اتحادیه اروپا متعهد شده است كه در صورت توافق با تركیه حاضر است تا پایان ماه ژوئن آینده (تیرماه) مقررات اخذ روادید ورود شهروندان تركیه به كشورهای عضو اتحادیه اروپا را لغو كند.
اتحادیه اروپا همچنین قول تسریع در عضویت تركیه در آن اتحادیه را داده است.
شبك **خاورم ** 2010 **1917

سرخط اخبار جهان