مسئولان جلو مزايده مجتمع خليج فارس شيراز را بگيرند

شيراز- ايرنا- عضو شوراي اسلامي شهر شيراز، با اشاره به انتشار آگهي مزايده مجتمع خليج فارس توسط رئيس اداره اجراي احكام اسناد رسمي شيراز در يكي از روزنامه هاي محلي شيراز گفت: از مسئولان استان فارس و شهر شيراز تقاضا دارم كه براي حفظ آبرو و حقوق شهر شيراز و جلوگيري از تضييع حقوق شهروندان، جلو انجام اين مزايده را بگيرند.

به گزارش خبرنگار ايرنا محمد تقي تذروي، دوشنبه در يكصد و چهل و هفتمين جلسه اين شورا افزود: به عنوان نماينده مردم شيراز در شوراي اسلامي شهر، از استاندار، رئيس كل دادگستري، مديركل ثبت اسناد فارس و شهردار شيراز تقاضا دارم كه ضمن برگزاري نشست فوق العاده براي بررسي اين موضوع و تا استيفاي حقوق شهر، اجازه ندهند كه اين مزايده برگزار شود.
وي بيان داشت: با وجود اينكه مجتمع خليج فارس ابتدا به شكل مجموعه گردشگري شامل شهربازي، سالن هاي آمفي تئاتر و سالن هاي سينماي روباز و روبسته، هتل، سالن بولينگ و تجاري از كميسيون ماده پنج شوراي عالي شهرسازي و معماري مجوز گرفته اما مالكان آن ابتدا مجموعه هاي تجاري را احداث كرده و به بهره برداري رسانده اند.
تذروي اضافه كرد: پس از بهره برداري از واحدهاي تجاري، تنها شاهد احداث و بهره برداري از قسمتي از شهر بازي بوديم و مالكان از احداث هتل، سالن هاي سينما، سالن هاي آمفي تئاتر و مجموعه هاي گردشگري به بهانه هاي واهي سرباز زدند.
اين عضو شوراي اسلامي شهر شيراز ادامه داد: اين در حالي است كه كميسيون ماده پنج، مجوز احداث واحدهاي تجاري اين مجموعه را به شرط احداث مجموعه هاي گردشگري آن صادر كرده است.
وي بيان كرد: شوراي اسلامي شهر شيراز نيز به دليل تكميل نبودن پروژه و جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي، شهرداري را از صدور پايان كار تجاري ها تا تكميل كامل پروژه منع كرد.
او افزود: همچنين اين مجموعه بدهي هاي قابل توجهي اعم از جريمه كميسيون ماده 100 و عوارض مربوط به آراي كميسيون ماده 100 به شهرداري شيراز دارد.
او گفت: مالك اين پروژه در بخش تجاري پروژه، هزاران درصد سود برداشت كرده اما بخش خدماتي پروژه را رها كرده و با پرداخت نكردن اقساط وام هاي دريافتي، خود خواسته پروژه را در معرض حراج گذاشته است.
مجتمع تفريحي، توريستي و اقامتي خليج فارس با ۵۰۰ هزار متر مربع زيربنا در محور شمالي شيراز به سپيدان و در ابتداي ورودي شهر جديد صدرا واقع شده است.
فاز اول اين مجتمع (هايپراستار) در فروردين ۱۳۹۱ افتتاح شد.
اين مجتمع شامل بخش هايي نظيرهتل پنج ستاره (نيمه تمام)، سينما، شهربازي و دو هزار و ۵۰۰ باب مغازه است.
6122 /6118

سرخط اخبار استان‌ها