استقبال از مهمانان نوروزي در ساري با لباس محلي و نوروزخواني

ساري - ايرنا- جانشين ستاد تسهيلات نوروزي شهرداري ساري گفت كه امسال از مهمانان نوروزي اين شهر با لباس محلي، نوروز بازار و نوروزخواني به صورت گروهي استقبال مي شود.

حسن كلانتري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : نوروز بازار در پارك ملل ساري به صورت بازارهاي سنتي از سوم تا دوازدهم فروردين برپا مي شود و نوروزخواني هم در بازار و ميدان ساعت اجرا مي شود.
وي گفت : ستاد تسهيلات نوروزي شهرداري ساري هم با حضور معاونان شهردار ، شهرداران مناطق، مديران عامل سازمان هاي دهگانه و مديران برخي واحدها به رياست شهردار تشكيل شده است.
كلانتري با اظهار اين كه ساري در جمع پنج شهر برتر گردشگري به لحاظ بيتوته شبانه مسافران قرار گرفت ، افزود : برنامه هاي بسيار ارزنده و قابل توجهي براي ايام نوروز ويژه مسافران و مهمانان تنظيم كرديم تا ساري را به سه شهر برتر ارتقا دهيم و قطعا مسافران نوروزي روزهاي بسيار خاطره انگيزي در ساري خواهند داشت.
وي از ايجاد شهري عاري از خاك و نخاله ، آذين بندي ، لكه گيري آسفالت معابر ، نورپردازي و ريسه هاي نوري جديد ، نصب المان هاي نوري جديد در هسته مركزي و ورودي و خروجي شهر به عنوان مهم ترين برنامه هاي شهردراي ساري براي استقبال از مهمانان نوروزي ياد كرد.
** تشكيل سه كمپ نوروزي
جانشين ستاد تسهيلات نوروزي شهرداري ساري همچنين از داير شدن سه كمپ نوروزي با شكل و شمايل بومي و محلي در ورودي هاي شرقي ، غربي و جنوبي خبر داد و گفت : 22 نيروي آموزش ديده با لباس هاي محلي در آنجا مستقر مي شوند تا ضمن خير مقدم به مسافران ، 50 هزار بسته فرهنگي را بين آنان توزيع كنند.
به گفته وي اين بسته هاي فرهنگي شامل كيسه زباله ويژه خودرو ، سي دي هاي راديو ساري، پازل كودكان ، نقشه ساري و استان مازندران است.
معاون خدمات شهري شهرداري ساري از تهيه نرم افزار ' ساري همراه ' هم خبر داد و گفت كه اين نرم افزار در گوشي هاي تلفن همراه راهنماها تعبيه شده و مهمانان نوروزي مي توانند از طريق بلوتوث آن را دريافت كنند .
وي افزود : آثار ديدني و گردشگري شهرستان ، نقشه ساري ، تلفن هاي ضروري و لينك هايي كه به مسافر مي تواند كمك كند در اين نرم افزار تعبيه شده است .
** اسكان مسافران در محيط شهري ساري ممنوع
جانشين ستاد تسهيلات نوروزي شهرداري ساري، اسكان مسافران در تمامي نقاط شهر در تعطيلات نوروزي را ممنوع دانست و اظهار داشت : به منظور اسكان مسافران بوستان قائم به صورت صد در صد بازپيرايي شده است و از تمامي امكانات حتي فروش اقلام مورد نياز برخوردار است.
وي افزود : حتي براي كودكان و خردسالان نيز شهر بازي جديدي در آنجا ايجاد شد تا اوقات خوش و خوبي را براي مهمانان نوروزي به ارمغان بياورد.
** راه اندازي تور ساري گردي
كلانتري از تعريف تور ساري گردي به عنوان يكي ديگر از برنامه هاي ستاد تسهيلات نوروزي شهرداري ساري ياد كرد و گفت : تور به صورت نيمروزي و دو روزه برگزار مي شود و مسافراني كه مايل به بازديد از همه نقاط شهرستان ساري هستند مي توانند در اين تورها ثبت نام كنند.
معاون خدمات شهري شهرداري ساري افزود : در كنار اين برنامه ها پاكسازي ساري انجام مي شود و دو سمت جاده ساري به كياسر پاكسازي مي شود.
او ادامه داد : براي نخستين بار در تمامي نقاط ساري اعم از دوربرگردان ها ، لچكي ها و ميادين به صورت چشمگيري گل كاري خواهد شد تا در كنار رنگ آميزي جدول ها ، سيماي ساري از هميشه با شكوهتر ترسيم شود.
كلانتري با تاكيد بر فراهم شدن بستر در زيباسازي شهر و جذب مهمانان نوروزي ، گفت : شهرداري به تنهايي نمي تواند قابليت جذب مسافر را داشته باشد و تمام نهادهاي يك شهر بايد به هم كمك كنند.
وي افزود : اگر شهر و خياباني زيبا باشد و مسافري قصد عبور از شهر را داشته باشد با مشاهده زيبايي آن خيابان يا ميدان توقف مي كند و چند عكس يادگاري مي گيرد و چه بسا آنجا اتراق كند.
شهرستان ساري مركز استان مازندران و يكي از مهم ترين شهرهاي استان است كه بيش از 500 هزار نفر جمعيت دارد.
پناهگاه حيات وحش دشت ناز ، دودانگه و چهار دانگه ، ساحل خزر آباد (فرح آباد)، پناهگاه حيات وحش سمسكنده، سد سليمان تنگه، برج رسكت، مجموعه تاريخي فرح ‌آباد، مسجد جامع ساري، خانه قديمي كلبادي، حمام وزيري و برج ‌سلطان ‌زين‌العابدين چشم اندازهاي زيباي ساري محسوب مي شوند.
7329/1654

سرخط اخبار استان‌ها