۱۷ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۴۳
کد خبر: 81994063
۰ نفر
صاعقه جان یك چوپان را در قصرقند گرفت

زاهدان- ایرنا- رعد و برق و صاعقه جان یك چوپان را در اطراف شهر قصرقند سیستان و بلوچستان گرفت و یك نفر دیگر را زخمی كرد.

رضا اربابی مدیر كل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان فرماندار قصرقند
روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر ،اظهار داشت: ورود سامانه بارشی همراه با رعد و برق و تگرگ و تندباد سبب طغیان برخی رودخانه ها و جاری شدن روان آب در معابر عمومی شده است.
وی بیان كرد: بر اساس اعلام فرماندار قصرقند رعد و برق صاعقه ظهر امروز جان یك چوپان را گرفت و یك نفر همراه وی را زخمی كرد كه به مركز درمانی انتقال یافت.
در عین حال كارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هشدار داد: ماهیگیران با توجه به مواج و متلاطم بودن دریای عمان تا پایان هفته از صیادی در سواحل استان خودداری كنند.
رضا آزادمنش اظهار كرد: از امروز/دوشنبه/ تا پایان هفته به دلیل هسته های بارشی قوی در برخی نقاط شمالی، مركزی و نیمه جنوبی رگبار شدید باران همراه با رعد و برق و تندباد شدید و تگرگ پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: تحت تاثیر این جریان احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و پر آب شدن مسیلها و طغیان رودخانه های فصلی و اختلال در تردد جاده ای و ترافیك شهری وجود دارد.
كارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح كرد: در این مدت دریای عمان مواج و متلاطم بوده و رگبار و رعد و برق روی دریا نیز شدید خواهد بود.
آزادمنش خاطرنشان كرد: زاهدان و خاش در شبانه روز گذشته با حداقل 10 درجه سانتی گراد خنكترین و دلگان با 31 درجه بالای صفر گرمترین شهرهای سیستان و بلوچستان بودند.
قصرقند در 550 كیلومتری جنوب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
6081 /1596