۱۷ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۴۰
کد خبر: 81993774
۰ نفر
محیط بان دنا از زندان آزاد شد

یاسوج- ایرنا- 'اسعد تقی زاده'محیط بان دربند دنا كه روز یكشنبه به طور رسمی از سوی خانواده مرحوم 'مجتبی رضایی' بخشیده شد ساعتی پیش از زندان مركزی یاسوج آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

به گزارش ایرنا، تقی زاده پس از آزادی از بند زندان در گفت وگو با خبرنگاران از تمامی افراد و گروه های مردمی و مسئولانی كه در طول چند سال گذشته با وساطت و رایزنی توانستند رضایت خانواده مقتول را بدست آورند قدردانی كرد.
وی همچنین از خانواده مرحوم رضایی و اولیای دم كه با نهایت سخاوت و بزرگواری اقدام به بخشش او كردند نیز قدردانی كرد و گفت: تا همیشه مدیون این خانواده هستم.
اسعد تقی زاده حدود هشت سال زندانی بود.
در تاریخ 26 مرداد سال 87 در منقطه حفاظت شده دنا مرحوم مجتبی رضایی نیك به دست اسعد تقی زاده محیط بان دنا كشته شد.
دادگاه كیفری اسعد تقی زاده را به جرم قتل مجتبی رضایی نیك به اعدام محكوم كرده بود.
سرانجام پس از هشت سال از این اتفاق خانواده مرحوم رضائی نیك بهمراه بستگان و نزدیكان خود یكشنبه شب با حضور در دفتر آیت الله ملك حسینی نمانیده ولی فقیه و در آیینی معنوی اقدام به بخشش قاتل كردند.
در این آیین باشكوه ،صحنه های زیبایی از سخاوت و مردانگی خلق شد و اسماعیل رضایی نیك ولی دم و 'بیت الله تقی زاده' پدر اسعد تقی زاده محیط بان دربند ، همدیگر را در آغوش فشردند تا پرونده محیط بان دنا با پایانی خوش همراه باشد.
به گزارش ایرنا، با وساطت آیت الله ملك حسینی دومین محیط بان محكوم به اعدام دنا نیز در هفته های آینده از زندان آزاد می شود.
به گزارش ایرنا، اولیای دم مرحوم 'محمد پایه گذار' نیز رضایت شفاهی خود را اعلام كرده اند و پس از انجام مقدمات كار، 'غلام حسین خالدی'دیگرمحیط بان دنا نیز از چوبه دار رهایی خواهد یافت.
3016/1662