رئیس دستگاه دیپلماسی عازم سنگاپور شد/ توسعه همكاری ها محور مذاكرات

جاكارتا – ایرنا – 'محمدجواد ظریف' رئیس دستگاه دیپلماسی كشورمان عصر دوشنبه به وقت محلی پس از مذاكراه با مقامات اندونزی و شركت در پنجمین اجلاس سران سازمان همكاری اسلامی با موضوع فلسطین در جاكارتا برای مذاكره با مقامات سنگاپور عازم این دولت – شهر شد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ایران در سنگاپور با مقامات بلندپایه این كشور جنوب شرق اسیا در خصوص توسعه همكاری های اقتصادی و سیاسی دو كشور مذاكره می كند و در دو نشست شركت خواهد كرد.
وی در سفر 11 روزه به 6 كشور آسیا و اقیانوس آرام دوشنبه شب پس از اندونزی وارد سنگاپور دومین ایستگاه رایزنی های سیاسی – اقتصادی خود می شود تا توسعه بیشتر همكاری ها در دوران پسابرجام رقم بخورد.
رئیس دستگاه دیپلماسی روز سه شنبه در یك برنامه فشرده كاری به طور جداگانه با 'لی هسین لونگ' نخست وزیر، 'حلیمه یعقوب' رییس مجلس، 'تارمان شانمو گاراتنام' معاون اقتصادی - اجتماعی نخست وزیر و رئیس بانك مركزی، 'ویویان بالاكریشنان' وزیرامور خارجه و 'كی شانموگام' وزیر كشور و دادگستری سنگاپور دیدار و در خصوص توسعه مناسبات دو جانبه مذاكره می كند.
دیدار با ایرانیان مقیم سنگاپور نخستین برنامه صبح روز سه شنبه وزیر امور خارجه كشورمان در سنگاپور است و وی به دعوت مركز مطالعات خاورمیانه نیز در كنفرانسی شركت كرده و سخنرانی می كند.
ظریف پیش از ترك جاكارتا با 'جوكو ویدودو' رئیس جمهور اندونزی، 'رتنو مرسودی' وزیر امور خارجه و مقامات چند كشور شركت كننده در اجلاس سران سازمان همكاری اسلامی دیدار و گفت وگو كرد.
وی پس از رایزنی با مقامات سنگاپور كه طی ماه های گذشته هیات های مختلف اقتصادی را برای توسعه همكاری با ایران به تهران اعزام كردند، عازم كشور برونئی خواهد شد.
تایلند مقصد بعدی هیات ایرانی به ریاست وزیر امور خارجه است تا ضمن شركت در اجلاس گفت وگوی همكاری های آسیایی با مقامات این كشور نیز به رایزنی برای توسعه مناسبات بپردازد.
نیوزیلند و استرالیا در اقیانوس آرام دو ایستگاه بعدی رئیس دستگاه دیپلماسی است.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان