روند صدور مجوز ساخت و ساز شهري در شهرستان دماوند مورد بررسي قرار گرفت

تهران – ايرنا – با حضور معاون معاون عمراني استانداري تهران روند صدور مجوز سخت و ساز شهري با حضور شهرداران دماوند، آبسرد، آبعلي، كيلان و رودهن، جهاد كشاورزي و راه شهرسازي مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش ايرنا، حسن كريمي روز دوشنبه در جلسه بررسي مطالبات شهرداري هاي پنج شهر شهرستان دماوند با ديگر نهادها همچون اداره راه و شهرسازي و جهاد كشاورزي در راستاي ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اظهار كرد: در راستاي برگزاري جلسات دوره ايي با شهرستان هاي استان تهران، به منظور بررسي، رفع مشكلات و تسريع در روند اجراي فعاليت هاي فني و شهرسازي و پروژه هاي عمراني شهرداري ها در دماوند حاضر شديم.
وي ضمن تشكر از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداري ها، فرمانداري و ديگر نهادهاي خدماتي همچون راه و شهرسازي و جهاد كشاورزي در سطح منطقه، خاطرنشان كرد: يكي از موضوعاتي كه در اين نشست مورد بررسي قرار گرفت، بحث صدور مجوزها و بررسي ساخت و سازهاي صورت گرفته مربوط به سال هاي گذشته در داخل و خارج از حريم شهري بود.
معاون عمراني استاندار تهران در ادامه به منطقه مشا و بلاتكليفي اين منطقه جهت صدور مجوز ساخت و ساز در حوزه شهري اشاره كرد و گفت: اين منطقه يكي از مناطق ارزشمند و موثر در شهر دماوند است كه با توجه به عدم الحاق آن به شهر و ارائه خدمات توسط شهرداري از قبيل رفت و روب، جمع آوري زباله، عمليات هاي عمراني، صدور مجوز پروانه ساختماني و ... طي بررسي هاي صورت گرفته در جلسه، مقرر شد شهرداري دماوند نسبت به صورت مجوز در بافت روستايي اقدام و خارج از بافت را نظارت، كنترل و جلوگيري كند.
كريمي ادامه داد: اين منطقه يا بايد به شهر تبديل شود و يا به عنوان ناحيه زير نظر شهرداري دماوند قرار گيرد كه با توجه به سياست دولت در خصوص عدم مجوز شهر جديد در استان تهران و حتي كشور، لازم است در بخش تقسيمات شهري وضعيت الحاق شهر و يا روستايي بودن آن مشخص شود.
وي به منطقه گردشگري آويشن در شهر دماوند اشاره كرد و گفت: اين منطقه نيز با مجوز گردشگري و توريستي در شهر ايجاد شده كه با توجه به مشكلات پيش آمده با شهرداري دماوند، اين مهم نيز پيگيري شد تا پروژه در راستاي خدمات به شهروندان و شهرداري ادامه يابد.
لازم به ذكر است، در اين جلسه شهرداران پنج شهر شهرستان به موضوعاتي همچون الحاق برخي اراضي به محدوده خدمات شهري، رفع موانع جهت صدور مجوز ساخت در شهرها، بررسي و كنترل ساخت و سازهاي غير مجاز در برخي مناطق، حمايت مالي به شهرداري ها و ... اشاره كردند.
تهرام/7246//1348

سرخط اخبار جامعه