پروژه هاي سفر رئيس جمهوري در گيلان با پيشرفت بالا، در حال انجام است

رشت - ايرنا - استاندار گيلان گفت: پروژه هاي مربوط به سفر استاني رئيس جمهوري و كاروان تدبير و اميد به گيلان، با پيشرفت بالا در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدعلي نجفي روز دوشنبه در شوراي برنامه‌ريزي گيلان، بر ضرورت ارائه برنامه‌هاي دستگاه‌ها براي سال 95 تأكيد و اظهار كرد: با توجه به محدوديت اعتبارات تا زمانيكه پروژه‌هاي عمراني با پيشرفت بالا كه از سال‌هاي گذشته باقي مانده است، به اتمام نرسد؛ به سمت آغاز پروژه‌هاي جديد كه در شرايط فعلي توجيه اقتصادي ندارند، نخواهيم رفت.
وي ادامه داد: يكي از نتايج سفر رئيس جمهوري به گيلان، اختصاص اعتبارهاي موثر به پروژه‌هاي در حال اجرا بوده است.
رئيس جمهوري و كاروان تدبير و اميد، بيست و ششم و بيست و هفتم فروردين ماه امسال، در پانزدهمين سفر استاني به گيلان آمدند.
در سفر رئيس جمهوري به گيلان، هفت هزار و 950 ميليارد ريال اعتبار براي 18 طرح در استان اختصاص يافت.
محمدعلي نجفي استاندار گيلان، اواخر دي ماه امسال نيز در ديدار با اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري، گزارشي از پيشرفت طرح‌هاي مصوب سفر رئيس جمهوري به گيلان و پروژه‌هاي اشتغالزايي را به وي ارائه داد.
استاندار گيلان در بخش ديگري از سخنان خود در شوراي برنامه ريزي، به بررسي بودجه سال 95 اشاره و تصريح كرد: مديران دستگاه‌ها با استفاده از نمايندگان مجلس، در ارتقاء هرچه بيشتر سهم بودجه استان بهره لازم را ببرند.
وي زمان بررسي بودجه را فرصتي استثنائي براي استان دانست و افزود: انتظار ما از نمايندگان استان اين است كه از ظرفيت مديران دستگاه‌ها براي جزئيات بودجه استفاده كنند.
وي همچنين با بيان اينكه در دو سال و نيم اخير بخش عمده‌اي از مشكلات استان در محيط زيست رفع شده، گفت: طبق فرمايشات رهبر معظم انقلاب و تأكيد رئيس جمهوري درخصوص اينكه هيچ اقدام توسعه‌اي بدون نگاه به مسائل زيست محيطي نمي‌تواند رو به جلو برود، اقدام مي كنيم.
نجفي ادامه داد: اما از محيط زيست استان نيز انتظار داريم برنامه‌هاي خود در حوزه‌هاي مختلف در خصوص حمايت از پروژه هاي توسعه اي و سرمايه گذاري هاي بخش خصوصي را ارائه كند.
وي همچنين به اشتياق بالاي سازمان مردم نهاد درخصوص مشاركت در اقدامات زيست محيطي اشاره و اضافه كرد : بخش عمده‌ كار محيط زيست، اقدامات فرهنگي است كه بايد از ظرفيت رسانه ها در اين بخش بهره‌مند شد.
استاندار گيلان در خصوص اعتبارات پژوهشي نيز خاطرنشان كرد: دستگاه هاي اجرايي مشمول يك درصد اعبارات پژوهشي همكاري لازم را با دانشگاه گيلان و سازمان مديريت و برنامه ريزي براي جذب اين اعتبارات انجام دهند و حتي يك ريال از اين اعتبارات، نبايد برگشت داده شود .
در پايان شوراي برنامه‌ريزي گيلان، از فصلنامه پژوهشي، فرهنگي و اجتماعي فرهنگ گيلان با صاحب امتيازي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان پس از هفت سال وقفه در انتشار، رونمايي شد.
7294/2007

سرخط اخبار استان‌ها