رايزني براي تامين هزينه هاي تكريم معلمان استان ضروري است

ياسوج - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي و فرهنگي استاندار كهگيلويه و بويراحمد گفت: پيگيري ها و رايزني هاي لازم از طريق ملي براي تامين بخشي از هزينه هاي تكريم معلمان اين استان در هفته بزرگداشت مقام معلم امسال ضروري است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فتاح محمدي روز دوشنبه در نشست شوراي آموزش و پرورش كهگيلويه و بويراحمد افزود: بخش ديگر اين هزينه ها از طريق اعتبارات استاني تامين و پرداخت خواهد شد.
وي بيان كرد: برنامه ها و مراسم هاي هفته بزرگداشت مقام معلم امسال در كهگيلويه و بويراحمد به نحو مطلوب و باكيفيت برگزار شود.
محمدي اظهار كرد: تمامي مسئولان اجرايي و نهادهاي دولتي كهگيلويه و بويراحمد در حد توان مكلف به همكاري همه جانبه در اين زمينه هستند.
وي عنوان كرد: آموزش و پرورش به عنوان زيربناي توسعه و پيشرفت كشور بايد مورد حمايت جدي مردم و مسئولان اجرايي قرار گيرد.
مديركل آموزش و پرورش كهگيلويه و بويراحمد نيز در اين نشست، گفت: 12 تا 18 ارديبهشت هر سال به نام هفته بزرگداشت مقام معلم نامگذاري شده است.
هادي زارع پور بدون اشاره به آمار، افزود: امسال معلمان برتر و نمونه كهگيلويه و بويراحمد در سه بخش شهرستاني، استاني و ملي تجليل مي شوند.
وي بيان كرد: در هفته بزرگداشت مقام معلم امسال به دليل محدوديت منابع مالي تامين هزينه هاي تكريم معلمان هر يك از استان هاي كشور به همان استان واگذار شده و وزارت آموزش و پرورش مسئوليتي براي تامين اين هزينه ها ندارد.
زارع پور بدون اشاره به زمان برگزاري، اظهار كرد: دانش آموزان پسر و دختر مقاطع تحصيلي متوسطه اول و دوم كهگيلويه و بويراحمد براي شركت در هجدهمين جشنواره جوان خوارزمي مي توانند آثار علمي و پژوهشي خود را تا 19، 23 و 25 ارديبهشت ماه 95 به ترتيب به مدارس، اداره هاي آموزش و پرورش شهرستان ها و اداره كل آموزش و پرورش استان تحويل دهند.
وي عنوان كرد: از برخي دستگاه هاي اجرايي كهگيلويه و بويراحمد شامل سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزي، شركت شهرك هاي صنعتي، اتاق بازرگاني و دانشگاه علوم پزشكي درخواست مي شود از سرفصل اعتبارات پژوهشي و توسعه فناوري خود طرح هاي علمي و پژوهشي ارائه شده از سوي دانش آموزان اين استان در هجدهمين جشنواره جوان خوارزمي را حمايت كنند.
7535/6162/1662

سرخط اخبار استان‌ها