استاندار قزوين بر افتتاح فاز نخست زائرسراي راهيان نور تا پايان امسال تاكيد كرد

قزوين - ايرنا - استاندار قزوين در سفر يك روزه خود به خرمشهر بر افتتاح و بهره برداري از فاز نخست طرح زائرسراي راهيان نور اين استان تا قبل از پايان سال جاري تاكيد كرد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري قزوين،فريدون همتي كه به منظور بازديد از زائرسراي راهيان نور استان به خرمشهر سفر كرده بود در نشستي كه به منظور ارائه گزارش و هماهنگي هاي لازم در محل اين پروژه برگزار شد، افزود: احداث اردوگاه و زائرسراي راهيان نور نه كار اداري و سازماني بلكه يك فعاليت اعتقادي و بر گرفته از عشق و علاقه است كه در مسير پاسداشت از ارزش هاي دفاع مقدس و حفظ آثار شهدا و رزمندگان صورت مي گيرد.
وي، آشنا كردن نسل جوان با ارزش هاي دوران دفاع مقدس را يك امر ضروري و اثرگذار در جامعه امروزي دانست و اظهار كرد: اين كار مي تواند زمينه انتقال ميراث و ارزش هاي فرهنگي و اعتقادي را به جامعه فراهم كرده و راه اندازي آن نيز بخشي از شرايط و بسترهاي لازم در اين زمينه را فراهم كند.
استاندار قزوين با تاكيد بر برنامه ريزي و هماهنگي لازم براي استفاده حداكثري از ظرفيت اردوهاي راهيان نور، تاكيد كرد: برگزاري چنين اردوهايي نيازمند برنامه ريزي اساسي و جامع در حوزه فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي است تا با فراهم كردن مواد آموزشي لازم، بيان درست و دقيق خاطرات و نيز تجربه هاي دوران دفاع مقدس زمينه آشنايي نسل جوان با گنجينه دفاع مقدس را فراهم كند.
همتي با اشاره به ضرورت برنامه ريزي براي تسريع در تكميل اين زائر سرا، ادامه داد: براساس برنامه زمان بندي شده بايد همه ظرفيت ها، نيرو ها و عوامل سازماني و مهندسي براي تكميل اين طرح بسيج شده تا قبل از پايان سال جاري فاز نخست آن تكميل و آماده پذيرايي از مشتاقان و زائرين راهيان نور شود.
استاندار قزوين احداث زائرسراي قزوين در خرمشهر را يكي از كارهاي بزرگ، مهم و برجسته در حوزه فعاليت هاي فرهنگي دانست و افزود: اين مجموعه ارزشمند مي تواند با ارايه خدمات و تسهيلات لازم، زمينه آشنايي اقشار و گروه هاي مختلف را با تاريخ و ارزش هاي دوران دفاع مقدس ايجاد كند.
به گفته همتي، براي آغاز عمليات اجرايي فاز دوم اين زائرسرا در سال آينده نيز بايد برنامه ريزي و هماهنگي لازم جهت تكميل و بهره برداري از آن طي سال هاي 95 و 96 صورت پذيرد.
استاندار قزوين در پايات با تقدير از تمامي عوامل و دست اندركاران احداث اين اردوگاه بر ارائه خدمات مناسب براي جلب و جذب هرچه بيشتر جوانان براي بازديد از مناطق جنگي جنوب تاكيد كرد.
فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوين نيز در اين نشست اظهار كرد: مجموعه زائر سراي راهيان نور استان قزوين به زودي براي انجام بخشي از ماموريت هاي فرهنگي در حوزه توان بخشي داخلي و ترويج فرهنگ ايثار و مقاومت راه اندازي مي شود.
سردار محمد شاهرخي اضافه كرد: در ادامه انجام فعاليت هاي اثر بخش براي زنده نگاه داشتن فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جديد اين اتفاف نظر وجود دارد كه اردوي راهيان نور مي تواند در اين زمينه اثرگذار و نقش آفرين باشد.
فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوين ادامه داد: همه دستگاه هاي اجرايي و مسئول بايد همت و تلاش كنند تا اين طرح هرچه سريع تر به پايان رسيده و فاز نخست آن در تعطيلات نوروزي امسال پذيراي زائران و اردوهاي راهيان نور باشد.
زائر سراي راهيان نور استان قزوين در زميني به مساحت 30 هزار متر مربع و با 120 ميليارد ريال اعتبار در خرمشهر احداث و پس از بهره برداري از آن، پذيراي دو هزار زائر خواهد بود.
فاز نخست اين زائرسرا با ظرفيت يك هزار زائر تا قبل از پايان سال تكميل و آماده ارائه خدمت به اردوهاي راهيان نور استان قزوين در تعطيلات نوروزي مي باشد.
معاون امور عمراني استاندار، فرمانده سپاه صاحب الامر(عج)، مديران كل دفاتر شهري و فني استانداري، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، مديركل راه و شهرسازي، شهرداران قزوين، محمديه و الوند، معاون سازمان نظام مهندسي، رئيس و دو تن از اعضاي شوراي اسلامي شهر قزوين استاندار قزوين را در اين سفر يك روزه همراهي كردند.
3013/8054

سرخط اخبار استان‌ها