توزيع پيك هاي گل پامچال در مدارس ابتدايي گيلان در آستانه نوروز 95

رشت - ايرنا - مديركل آموزش و پرورش گيلان از توزيع پيك هاي نوروزي گل پامچال در مدارس مقطع ابتدايي استان در آستانه نوروز 95 خبر داد.

مهدي حاجتي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پيك هاي نوروزي گل پامچال از هفته آينده در بين 200 هزار دانش آموز مقطع ابتدايي و پيش دبستاني استان گيلان توزيع مي شود.
وي اظهار داشت: پيك هاي نوروزي دانش آموزان مقطع ابتدايي در استان گيلان با توجه به نيازسنجي ها و خلاهاي آموزشي، با مشاركت و بر اساس پيشنهادات و نظرات دريافتي از معلمان تهيه شده است.
مديركل آموزش و پرورش استان گيلان خاطر نشان كرد: در اين پيك ها، مطالب مختلف آموزشي، مذهبي، فرهنگي و پرورشي در نظر گرفته شده است.
وي بيان داشت: استمرار يادگيري دانش آموزان در تعطيلات نوروز، تقويت مهارت انشاء نويسي، آشنايي دانش آموزان با پيشينه هاي فرهنگي، اجتماعي، آداب و رسوم، فرهنگ هاي ملي و بومي و ارتقاء توانمندي هاي علمي آنان از اهداف توزيع پيك هاي نوروزي در مدارس است.
حاجتي يادآور شد: در پيك هاي نوروزي دانش آموزان ابتدايي استان گيلان موضوعاتي در رابطه با شهداي مدافع حرم، پيشگيري از مواد مخدر و آسيب هاي اجتماعي و آب هاي زيرزميني در راستاي اجراي طرح داناب در نظر گرفته شده است.
بيش از 365 هزار دانش آموز در مدارس استان گيلان مشغول به تحصيل هستند. ك/3
7286/2007