شبكه ملی اطلاعات می تواند فضای مجازی امن ایجاد كند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حرف اصلی ما در شبكه ملی اطلاعات این است كه تولیدات باید بومی باشد و امكانات استفاده اطلاعات مفید و ارزشمند برای مردم فراهم شود كه با این شبكه می توان فضای امن و مناسب را فراهم كرد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، حجت الاسلام خاموشی روز دوشنبه در دومین همایش فضای مجازی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: كارهایی در این زمینه انجام شده است كه باید با شتاب بیشتر ادامه پیدا كند تا شاهد نتایج مطلوب آن باشیم.
وی با اشاره به این كه فضای امن در فضای مجازی باید برای مردم فراهم شود، گفت: ما باید بتوانیم اینترنت پاك را فراهم و در اختیار مردم قرار دهیم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با ذكر ضرورت تبیین اینترنت پاك، دسترسی به مطالب صحیح را مطالبه عمومی دانست.
خاموشی همچنین بر لزوم رعایت حریم های شخصی در فضای مجازی تاكید كرد و گفت كه دغدغه شورای عالی فضای مجازی و همچنین رئیس جمهوری این است كه حریم ها نباید در فضای مجازی از بین رود.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره مضرات فضای مجازی ناسالم به معلومات و تفكر مضر از جمله نحوه كشتن انسان ها توسط داعش، انجام كارهای ناپسند، نحوه ساخت مواد منفجره و رعایت نشدن حریم خصوصی اشاره كرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی كه عضو شورای عالی فضای مجازی می باشد اظهار كرد: متاسفانه در شبكه های مجازی مقداری كلام زائد و وقت گیر وجود دارد و این موضوع سبب شده تا بخشی از وقت مردم به بطالت بگذرد.
وی ادامه داد: فضای مجازی در جهان امروز فرصت لازم را فراهم آورده تا تقریبا بدون مانع، امكان انتشار مطالب مهیا شود و ما باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم .
دومین همایش فضای مجازی امروز (دوشنبه) با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی و جمعی از مسئولان و صاحب نظران در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
علمی ** 1201**2017