۱۷ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۱۵
کد خبر: 81993059
۰ نفر
آغاز بكار جشنواره 'بهار در بهار' در كيش

كيش - ايرنا - جشنواره نوروزي 'بهار در بهار' و نمايشگاهي از صنايع دستي و سوغات اقوام يكشنبه شب در باغ راه ايراني در جزيره كيش آغاز بكار كرد.

به گزارش ايرنا، اين جشنواره و نمايشگاه با هدف ارج نهادن به آيين كهن ايراني، ايجاد نشاط اجتماعي، حمايت از بانوان كارآفرين و ايجاد اشتغال با حضور مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش، رئيس اداره امور زنان منطقه و جمعي از مسئولان محلي در محل باغ راهي ايراني برگزار شده است.
ترويج استفاده از صنايع دستي ايراني، شيريني هاي محلي و سوغات استان ها، تامين شيريني و مايحتاج ايام نوروز و لوازم مورد نياز سفره هاي هفت سين را از ديگر اهداف برپايي اين جشنواره است.
برپايي جنگ شادي، مسابقه آشپزي و كارگاه هاي مختلف هنري، برپايي نمايشگاه هنرهاي دست ساز، اجراي موسيقي سنتي، عرضه غذاهاي سنتي و محلي، مسابقه و سرگرمي، شعبده بازي ،اجراي نمايش عروسكي، برنامه ويژه كودكان از برنامه هاي متنوع اين جشنواره و نمايشگاه است كه به همت امور زنان سازمان منطقه آزاد كيش در باغ راه ايراني برگزار شده است.
برپايي غرفه عرضه كتاب و محصولات فرهنگي با تخفيف 50 درصدي، برپايي غرفه مركز توسعه سلامت و توزيع بروشورها و رهنمودهاي بهداشتي در مورد بيماري هاي همچون هپاتيت، ايمني مواد غذايي همراه با گرفتن فشار خون بازديد كنندگان و همچنين جذب سفير سلامت در اين غرفه، برپايي غرفه اداره بهزيستي كيش و ارائه خدمات مشاوره اي و غرفه بازي و سرگرمي كودكان از غرفه هاي داير شده در اين نمايشگاه است.
سوغات استان هاي اصفهان، شيراز، خراسان رضوي، اردبيل و كرمانشاه نيز در اين نمايشگاه عرضه مي شود.
باغ راه ايراني يكي از طرح هاي عمران شهري جزيره كيش است كه در مساحتي به وسعت 32 هكتار در ضلع جنوبي بلوار ولايت در حدفاصل ميدان هرمز تا ميدان سعدي و با هدف ايجاد جاذبه و معرفي فرهنگ اقوام مختلف در ايران به ساكنان و گردشگران داخلي و خارجي در جزيره كيش ايجاد شده است.
باغ راه ايراني متشكل از هشت باغ ايراني و نه دروازه تاريخي و طولاني ترين باغ راه كشور است كه در ساخت آن از فرهنگ و معماري اصيل ايراني بهره گرفته شده است.
اين مجموعه فرهنگي و تفريحي به صورت نمادين با دروازه قرآن شيراز از ميدان سعدي آغاز شده و پس از عبور از دروازه هاي سي و سه پل اصفهان، رق آباد كرمان، پل دختر لرستان، ارگ عليشاه تبريز، طاق بستان كرمانشاه و شميران و سردر باغ ملي تهران در ميدان هرمز به طول چهار ونيم كيلومتر به پايان مي رسد.
اين باغ راه مجموعه اي تاريخي، گردشگري و تفريحي است كه 15 ديوار تزييني با نشانه هاي حجمي، 60 تابلو كاشي با هويت و فرهنگ شهرهاي مختلف در آن ديده مي شود.
پس از افتتاح اين جشنواره و نمايشگاه مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش از بخش هاي مختلف اين نمايشگاه ديدن كرد.
اين جشنواره تا 20 اسفند ماه ادامه دارد و در صورت استقبال گردشگران و شهروندان تا 13 نوروز 95 به فعاليت خود ادامه مي دهد.
1630**2077/1641