۱۷ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۱۳
کد خبر: 81993055
۰ نفر
دومين همايش فضاي مجازي پاك در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد

تهران - ايرنا - دومين همايش فضاي مجازي پاك امروز دوشنبه (17 اسفند ماه) در تالار ابوريحان مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه با حضور محمود واعظي وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات، ابوالحسن فيروزآبادي دبيرشوراي عالي فضاي مجازي و جمعي از مسئولان و صاحب نظران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، دبيرعلمي همايش فضاي پاك بر لزوم استفاده از اين فضا براي ترويج و احياي سنت ها و فرهنگ ملي - مذهبي تاكيد كرد وگفت: با بهره گيري ازاين فناوري مي توان شاهد ارتقا بينش هاي ديني در جامعه بود.
عليرضا طالب پور با اشاره به اينكه فضاي مجازي يك فرصت است افزود: مي شود فضاي مجازي را پاك و به عنوان يك فرصت از اين فناوري استفاده كرد.
وي بر توليد محتوي در صيانت از فضاي مجازي تاكيد كرد و گفت: توليد محتوي نقش اساسي در ايجاد فضاي مجازي پاك دارد و در اين راه بايد تلاش بيشتري صورت گيرد.
اين همايش كه با هدف ايجاد جريان مناسب تعاملي و هم افزايي فكري و فرهنگي براي رسيدن به فضاي مجازي پاك برگزار شد. بررسي فرصتها، چالش ها و آسيبهاي علمي، فرهنگي و اجتماعي فضاي مجازي را از جمله مهم ترين اهداف برگزاري اين همايش است.
دكترين فضاي مجازي پاك و افق هاي آينده، حفظ، تحكيم و صيانت از نهاد خانواده در فضاي مجازي، فناوري هاي سلامت فضاي مجازي (فناوري درخدمت فضاي مجازي پاك)،آسيب هاي فضاي مجازي و نحوه تأمين سلامت فضاي مجازي از جمله محورهاي اين همايش است.
امر به معروف و نهي از منكر در فضاي مجازي، نقش رسانه ها، اپراتورهاي مخابراتي، سمن ها، صنعت و مردم درسلامت فضاي مجازي، اوقات فراغت، تفريح و سرگرمي مجازي پاك و راه حلهاي جهاني وبين المللي به كار برده شده در تأمين سلامت فضاي مجازي از ديگر محورهاي اين همايش مي باشد.
احياي سنت ‌هاي اسلامي در فضاي مجازي، چارچوب مفهومي راهكارهاي تحقق فضاي مجازي سالم، مفيد و ايمن و تكليف حكومت و حق مردم در ايجاد سلامت فضاي مجازي از جمله سخنراني هاي اين همايش است.
ميزگرد ارزيابي وضعيت توزيع و توليد محتواي پاك در ايران از ديگر برنامه هاي دومين همايش فضاي مجازي پاك است كه با حصور كارشناسان اين حوزه برگزار خواهد شد.
علمي **1201 **1440