۱۵ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۰۴
کد خبر: 81991094
۰ نفر
نمايشگاه فروش بهاره در قزوين گشايش يافت

قزوين - ايرنا - در آستانه سال نو نمايشگاه فروش بهاره، عرضه مستقيم كالا عصر روز شنبه با حضور استاندار قزوين و جمعي از مسوولان در محل شركت نمايشگاههاي بين المللي استان قزوين گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، معاون بازرگاني سازمان صنعت و معدن و تجارت استان قزوين در اين مراسم گفت: هدف از برپايي نمايشگاه هاي فروش بهاره تامين كالاهاي اساسي و مورد نياز مردم در آستانه سال نو با صرف كمترين هزينه و تنظيم بازار است و كالاهاي عرضه شده در نمايشگاه بهاره قزوين شامل مواد غذايي و پروتئيني، مواد شوينده و پاك كننده، خشكبار، ميوه، شيريني و شكلات، لبنيات، روغن و كالاهاي اساسي، لوازم منزل و وسايل مورد نياز مردم است.
علي اكبر كبيري با بيان اينكه 115 مشاركت كننده در اين نمايشگاه حضور دارند، اظهاركرد: غرفه مواد غذايي و شوينده، پوشاك، مرغ و ماهي، چهار غرفه توزيع گوشت و مواد پروتئيني، چيني و بلورجات و غرفه هايي در ساير مواد مورد نياز عموم مردم در نمايشگاه امسال برپا شده است.
كبيري، اين نمايشگاه را به لحاظ سطح كيفي محصولات عرضه شده مطلوب ارزيابي كرد و گفت: كالاي هاي عرضه شده توسط كارخانجات توليدي استان از پنج تا 10درصد زير قيمت مصرف كننده مندرج بر روي كالا و همچنين اجناس عرضه شده توسط اصناف نيز از 10 تا 20 درصد زير قيمت بازار عرضه مي شود.
اين مسوول افزود: عرضه گوشت تازه، گوشت منجمد، مرغ تازه و مرغ منجمد با قيمت مصوب، برنج براي رفاه حال شهروندان در نمايشگاه بهاره به ميزان كافي به مردم عرضه خواهد شد.
كبيري اضافه كرد: 14 گروه بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزيرات حكومتي در مدت 10 روز برپايي نمايشگاه با استقرار در محل و كنترل مستمر از حقوق مصرف كنندگان حمايت خواهند كرد تا كالاها با قيمت مناسب در اختيار مردم قرار گيرد.
وي خاطرنشان كرد: همچنين با استقرار شعبه ويژه رسيدگي به تخلفات با سرعت به شكايات مردم در محل رسيدگي و حكم صادر مي كند.
كبيري ادامه داد: تنظيم بازار، تعديل قيمت ها، تامين نياز اساسي مردم و عرضه مستقيم كالا توسط توليدكنندگان در فضاهاي رقابتي، به منظور افزايش تنوع انتخاب و خريد مردم و ايجاد دسترسي بهتر به كالاهاي مورد نياز از مهمترين اهداف برپايي نمايشگاه بهاره است.
اين مسوول خاطرنشان كرد: كالاهاي عرضه شده در اين نمايشگاه از نظر قيمت و كيفيت مورد تاييد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است و بازرسان اين سازمان با حضور تمام وقت در نمايشگاه بر نحوه فروش غرفه داران نظارت كاملي دارند.
مديرعامل شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان قزوين در اين مراسم گفت: نمايشگاه فروش بهاره در فضايي به مساحت سه هزار متر مربع با حضور بيش از 115 توليد كننده و عرضه كننده محصولات در حوزه مواد غذايي، شوينده و بهداشتي برپا مي شود و توليدكنندگان و نمايندگي هاي عرضه مستقيم كالا با ارائه تخفيف محصولات خود را عرضه مي كنند.
هادي نيك فطرت خاطرنشان كرد: كالاهايي كه در اين نمايشگاه عرضه مي شود از لحاظ قيمت و كيفيت مورد تاييد كارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان قزوين بوده و بازرسان اين سازمان ها بر نحوه فروش غرفه داران نظارت دارند.
وي اضافه كرد: از جمله اهداف اين رويداد اقتصادي مي توان به تامين مايحتاج عمومي و تنظيم بازار، كنترل قيمت‏ها و نيز ايجاد تعادل ميان عرضه و تقاضا اشاره نمود.
نمايشگاه فروش بهاره در مدت برگزاري از ساعت 15 الي 22 در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي استان قزوين واقع در بلوار امام خميني(ره)، جنب صدا و سيما جهت بازديد عموم داير است.
7389/ 6128

سرخط اخبار استان‌ها