مرحله استاني بيست و چهارمين كنگره قرآني مدارس استعدادهاي درخشان زنجان در حال برگزاري است

زنجان - ايرنا - رئيس اداره استعدادهاي درخشان اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مرحله استاني بيست و چهارمين كنگره سراسري قرآن كريم سمپاد با رقابت 90 دانش آموزان پسر اين استان امروز /پنجشنبه/ در حال برگزاري است.

جمال رحمتي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بيش از 400 دانش آموز از مدارس استعدادهاي درخشان در شهرستان‌هاي ابهر، ناحيه يك و دو زنجان، خدابنده و خرمدره در مرحله منطقه‌اي به رقابت پرداختند و از اين تعداد 88 دانش آموز دختر و 90 پسر به مرحله استاني بيست و چهارمين كنگره سراسري قرآن كريم سمپاد راه يافتند.
وي يادآورشد: دانش آموزان دختر اين مدارس در رشته‌هاي قرائت، حفظ، حفظ ويژه و معارف به رقابت پرداختند و در هر رشته چهار نفر به مرحله كشوري راه يافتند.
رئيس اداره استعدادهاي درخشان اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در بخش دانش آموزان پسر كنگره قرآني نيز امروز /پنجشنبه / چهار نفر از هر رشته به مرحله استاني كه مرداد سال آينده برگزار خواهد شد راه مي يابند.
رحمتي هدف از برگزاري مسابقات قرآني را پرورش دانش آموزان نخبه در كنار مسائل آموزشي بيان كرد و افزود: اين دانش آموزان بايد هم در آموزش و هم در مسائل ديني و قرآني برتر كشوري باشند تا آموزش تك بعدي نباشد.
7325/6085