محسني اژه‌اي : فعاليت هاي فرهنگي اولويت قوه قضاييه است

يزد - ايرنا - معاون اول قوه قضائيه گفت : فعاليت هاي فرهنگي اولويت اين قوه است لذا معاونت فرهنگي در قالب يك تشكيلات در دستگاه قضايي ايجاد شده است .

به گزارش ايرنا ؛ حجت الاسلام غلامحسين محسني اژه‌اي روز چهارشنبه در مراسم اختتاميه مسابقات ملي قرآن كريم كاركنان و خانواده دستگاه قضايي در يزد افزود: قوه قضائيه از مدت ها پيش به اين نتيجه رسيد كه بحث فرهنگي در اين ارگان مهم خالي بود.
وي ادامه داد: به همين خاطر با ايجاد يك تشكيلات و ساختار جديد معاونت فرهنگي در قوه قضائيه ايجاد و فعاليت هاي خوبي نيز صورت گرفته است .
معاون اول قوه قضائيه اظهار داشت: از مهمترين فعاليت هاي فرهنگي در كشور برنامه هاي ديني و قرآني است و برگزاري مسابقات قرآن در اين عرصه انجام مي گيرد .
محسني اژه اي در ادامه با اشاره به اينكه قرآن كريم نور مبين و شفا است بر تحقق اهداف اين كتاب آسماني و عمل به فرآمين آن تاكيد كرد .
وي گفت: قرآن كريم سپر انسان براي آتش است و مي‌تواند زندگي و هستي ما را به كمال برساند و انس و الفت با آن راه رستگاري است .
اين مسئول ، هدف حقيقي آشنايي با معارف قرآن را عمل به آن ذكر كرد و تاكيد نمود: كلام وحي نوري است كه مي‌تواند راه را براي ما در ظلمات نشان دهد.
محسني اژه‌اي با بيان اينكه امروز در تمامي دستگاه‌هاي اجرايي و حكومتي، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها بخشي از اعتبارات را براي پژوهش و تحقيقات اختصاص مي‌دهند يادآور شد: بايد سوال كرد كه چه ميزان از مجموع اين اعتبارات به فعاليت ها و پژوهش هاي مختلف قرآني در سطح كشور اختصاص مي‌يابد.
معاون اول قوه قضائيه با اشاره به اينكه غرب ادعاي برتري در جهان را دارد و در بعضي از موضوعات نيز پيشرفت هاي زياد علمي داشته است تصريح كرد: همين دنياي پيشرفته و به اصطلاح متمدن امروز با مسائلي مواجه است كه از جاهليت هم بدتر است و حقيقتا دچار يك جاهليت مدرن شده است.
اين مسئول اظهار داشت: كشتارها ، دل سنگي ها و موارد مختلف ديگر در جهان امروز را بايد از نمونه هاي بارز دوران جاهليت كنوني ذكر كرد .
محسني اژه اي افزود: برخي كشورهاي دنياي استكباري حاضر هستند براي دست‌يابي به اهداف خود دو كشور را به جان هم بياندازند و هزاران انسان را به خاك و خون بكشانند.
معاون اول قوه قضائيه در ادامه لازمه كنوني جهان اسلام را وحدت ذكر كرد و تاكيد نمود: همه مي‌دانيم وحدت لازم است و تفرقه چه زيان هايي دارد و براي جامعه چه خطراتي به دنبال دارد.
وي همچنين در ارتباط با محدوده آزادي افزود: اگر آزادي مطلق باشد و هر كسي هر كاري خواست انجام دهد كه هيچ انساني باقي نمي‌ماند و هر كسي كه قدرت داشته باشد به چپاول ديگران و ظلم به همنوعانش مي‌پردازد.
محسني اژه اي همچنين گفت: به دنبال حضور ميليوني مردم در راهپيمايي 22 بهمن، در كمتر از 15روز ملت قهرمان بار ديگر افتخاري آفريدند و براي لبيك به فرمان مقام معظم رهبري حضور حداكثري در انتخابات داشتند .
وي گفت: ملت قهرمان ايران يك بار ديگر به دشمنان نشان دادند كه عليرغم تمامي تبليغات و فشارها در عرصه هاي مختلف نظام حاضر هستند .
سومين دوره مسابقات قرآن كريم كاركنان قوه قضائيه با حضور 190 نفر به مدت دو روز در يزد برگزار و نفرات برتر معرفي و تجليل شدند .
7536/ 6197 /1484