گل محمدی: فرصت سوزی كردیم/ حذف شكاری از تیم جوانان خیانت است

اصفهان - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با ابراز رضایت از بازی بازیكنانش برابر تیم لخویای قطر گفت: می توانستیم برنده این دیدار باشیم اما فرصت سوزی كردیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، یحیی گل محمدی در نشست خبری پس از دیدار ذوب آهن و لخویای قطر در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا كه با تساوی بدون گل پایان یافت، گفت: فكر می كنم بازی خوبی را انجام دادیم و موقعیت های خوبی را بدست آوردیم، در 5 دقیقه اول می توانستیم صاحب گل شویم ولی فرصت سوزی كردیم.
وی افزود: تیم لخویای قطر در فاز حمله تیم خطرناكی بود و خط دفاعی ذوب آهن روز خوبی داشت و توانستیم حملات حریف را مهار كنیم.
سرمربی ذوب آهن افزود: باید 2 امتیاز دیگر را می گرفتیم ولی كسب یك امتیاز هم راضی كننده بود زیرا برابر تیم خوبی قرار داشتیم.
گل محمدی با بیان اینكه اگر از فرصت ها بهتر استفاده كرده بودیم، برنده دیدار می شدیم، گفت: در نیمه دوم، بازی حالت بسكتبالی داشت و در ضد حملات می توانستیم برنده شویم؛ بازیكنان ذوب آهن خوب دویدند و از همه آنها تشكر می كنم.
وی با بیان اینكه بازی تهاجمی ذوب آهن باعث شد تا حریف در دفاع فشرده تر بازی كند، تصریح كرد: فشرده بازی كردن حریف باعث خطرناك تر شدن ضد حملات آنها شده بود زیرا بازیكنان سرعتی و خطرناكی داشتند.
سرمربی ذوب آهن در پاسخ به سئوالی درباره بهتر بازی كردن این تیم در دیدار رفت، گفت: در دیدار رفت ذوب آهن بهتر دفاع كرد و در ضد حملات گل زدیم، اما در این دیدار بیشتر توپ در اختیارمان بود ولی آنها انسجام خوبی در خط دفاع داشتند؛ در بازی امروز، بازی سخت تری داشتیم و اگر بهتر می توانستیم در زمین حریف صاحب موقعیت شویم، برنده بودیم.
گل محمدی درباره بی اثر بودن تعویض هایش در نیمه دوم توضیح داد: فشار بازی زیاد بود و در 10 دقیقه آخر به حریف فضا دادیم و تیم حریف هم توانست عرض اندام كند ولی بازیكنانی كه وارد زمین شدند، باید در فاز حمله بهتر كار می كردند؛ تعویض ها آن گونه كه انتظار داشتم جلو نرفت، ولی در مجموع، بازی بازیكنانم راضی كننده بود.
گل محمدی درباره دیدارهای آتی این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و فشرده بودن آنها اظهار داشت: بازی بعدی ذوب آهن با نفت تهران و بعد با سایپاست؛ بعد از این 2 دیدار باید برای دیدار با بنیادكار به ازبكستان برویم.
وی درباره فشرده بودن این دیدارها تاكید كرد: تیم جوان و خوبی داریم و از بابت فشردگی مسابقات نگرانی نداریم زیرا بازیكنان جوان این فرصت را پیدا می كنند تا بیشتر و بهتر خود را پید ا كنند؛ تلاش داریم با آمادگی كامل به دیدار حریفان برویم.
وی درباره نامه فدراسیون فوتبال به باشگاه ذوب آهن درباره حضور نیافتن رضا شكاری در اردوی تیم جوانان گفت: فكر می كنم فدراسیون فوتبال با دعوت نكردن رضا شكاری نسبت به این بازیكن بی انصافی كرده است؛ رضا شكاری در لیگ برتر بازی می كند، ولی با دعوت نكردن وی دهن كجی بزرگی به باشگاه ذوب آهن كردند.
سرمربی ذوب آهن تصریح كرد: فكر می كنم در حق رضا شكاری ظلم كردند زیرا بازیكنان جوان تمرین می كنند و اردو می روند تا بتوانند بازی كنند.
گل محمدی ادامه داد: شكاری به پرسپولیس گل زده و به جای تقدیر از باشگاه، نامه تهدید آمیز به باشگاه می فرستند كه باید ظرف 10 روز جواب دهید كه چرا این بازیكن به اردو نرفته است؛ این رفتار ناامید كننده است زیرا اگر وی در تیم جوانان بازی نكند، خیانت به تیم ملی است.

** در ضربات آخر كم دقت بودیم
مهدی رجب زاده كاپیتان ذوب آهن و بهترین بازیكن این دیدار نیز كه به همراه گل محمدی در این نشست خبری حضور یافته بود، گفت: با تمام احترامی كه برای لخویا قائل هستیم، امروز می توانستیم برنده دیدار باشیم ولی در ضربات آخر كم دقت و كم شانس بودیم.
وی افزود: اگر بازی را برده بودیم و 6 امتیازی شده بودیم، خیالمان برای صعود راحت می شد ولی برابر تیم منسجمی قرار داشتیم.
كاپیتان ذوب آهن ابراز امیدواری كرد كه این تیم در دیدارهای بعدی امتیازات لازم را كسب كرده و با خیال راحت به مرحله بعدی صعود كند.
وی درباره فشرده بودن بازی ها و اینكه چگونه توانسته شرایط بدنی خود را برای این مسابقات حفظ كند، گفت: موضوع شرایط جسمانی من بیشتر به نحوه تمریناتم بازمی گردد زیرا تمرینات تیم ذوب آهن از نظر زمانی و تمرینی، شرایط خوبی است و بیشتر بازیكنان در شرایط خوبی هستند.
وی ریكاوری و تمرینات ذوب آهن را خوب توصیف كرد و افزود: با اقدامات كادر فنی شرایط خوبی داریم و دلیل دیگر شرایط خوب جسمانی من این است كه مراقب بالا رفتن وزن، تغذیه و استراحتم هستم و امیدوارم بتوانم تا پایان فصل این شرایط را حفظ كنم.
ورزشی** 8114**9129**1379