دستورالعمل پروازهاي چارتري به شركت هاي هوايي ابلاغ شد

تهران- ايرنا- سازمان هواپيمايي كشوري در آستانه آغاز نوروز و افزايش تقاضا براي سفر، دستورالعمل پروازهاي چارتري را به شركت هاي هوايي ابلاغ كرد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، بر اساس بخشي از اين دستورالعمل چارتردهنده مسئول انجام پرواز، در صورت تاخير، ابطال و يا اختلال در انجام پرواز، بايد بر اساس دستورالعمل حقوق مسافر در پروازهاي داخلي اقدام كند و مسئوليت رسيدگي، تعيين تكليف و جبران خسارات مسافران در پروازهاي تاخيري و ابطالي بر عهده چارتر دهنده است و قابل انتقال به غير نخواهد بود.
بر اساس اين دستورالعمل، چارتردهنده مسئول انجام پروازها مطابق زمان اعلام شده خواهد بود و دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شركت‌ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري مسئول اجراي آن خواهد بود.
در اين دستورالعمل تاكيد شده است پرواز چارتري (دربستي) پروازي است كه به صورت غيربرنامه‌اي همه ظرفيت يك هواپيما را به صورت دربستي در اختيار چارتركنندگان قرار مي دهد.
به گزارش ايرنا، پيش از اين «رضا جعفرزاده» مشاور رئيس سازمان هواپيمايي كشوري، اعلام كرده بود در تعطيلات نوروزي بيش از 19 هزار و 500 مجوز پرواز در مسيرهاي داخلي و خارجي به صورت برنامه اي و فوق العاده صادر شده است كه 30 درصدي آن به صورت چارتري خواهد بود.
اقتصام(1)1108**1961

سرخط اخبار اقتصاد