۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۴۰
کد خبر: 81983525
T T
۰ نفر
ابتلاي دام گوسفندي خوزستان به تب برفكي موجب افزايش قيمت گوشت شده است

اهواز – ايرنا - رييس اتحاديه فروشندگان گوشت گاو گوساله و گوسفند خوزستان گفت: ابتلاي دام گوسفندي به تب برفكي در برخي از شهرستان هاي خوزستان از دلايل افزايش قيمت گوشت گوسفند در بازار است.

اصغر حسيني يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: روند افزايش قيمت گوشت در بازار در كل كشور است و عوامل مختلفي در خوزستان باعث افزايش قيمت گوشت شده است.
وي افزود: ابتلاي دام گوسفند در برخي از شهرهاي خوزستان به تب برفكي از جمله عوامل افزايش قيمت گوشت در بازار است طبق اطلاعاتي كه رسيده كه برخي دام گوسفندي در ايذه و غيزانيه بر اثر ابتلا به تب برفكي تلف شده اند.
رييس اتحاديه فروشندگان گوشت گاو گوساله و گوسفند خوزستان گفت: نبود دام براي كشتار نيز از ديگر عوامل افزايش قيمت گوشت در بازار است و اگر روند بيماري تب برفكي در خوزستان افزايش يافت احتمال بيشتر قيمت گوشت در بازار وجود دارد.
حسيني افزود:كشتارگاه صنعتي اهواز هزينه هاي متفرقه زيادي را از صاحب دام براي كشتار دريافت مي كند كه اين نيز باعث افزايش قيمت گوشت است.
وي گفت: سازمان بازرسي از اين اتحاديه خواسته كه نرخ مصوبي را براي قيمت گوشت در بازار اعلام كند اما اتحاديه گوشت اهواز امكان اين كار را ندارد چرا كه هزينه هاي متفرقه اي كه توسط كشتارگاه و واسطه ها از دامداران دريافت مي شود تا زماني كه به دست قصاب برسد مشخص نيست.
حسيني اضافه كرد: قيمت گوشت در بازار اهواز بايد به طور متوسط بين 270 هزار تا 320 هزار ريال عرضه شود و با توجه به نوع درخواستي كه مشتري به دلخواه از قصاب براي دريافت گوشت دارد قيمت ها متفاوت است.
7158/ 6037

سرخط اخبار استان‌ها