سرانه مصرف نمك، شكر، روغن و نان در ایران چند برابر متوسط جهانی

تهران- ایرنا- تازه ترین تحقیقات درباره مصرف برخی مواد غذایی همچون نمك، شكر و روغن نشان می دهد كه سرانه مصرف این مواد در ایران چند برابر متوسط جهانی است.

به گزارش گروه علمی ایرنا، در حالی كه كمبود مواد غذایی آسیب هایی را به سلامت افراد وارد می كند، هر نوع ماده غذایی هر چند مفید و یا ضروری برای سلامت نیز در صورتی كه بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشكلات عدیده ای مانند انواع بیماری ها و اضافه وزن و چاقی را برای فرد ایجاد كند.
امروزه الگوی نادرست تغذیه بسیاری از جوامع را درگیر كرده است.
نمك، شكر و روغن، از جمله مواد غذایی هستند كه مصرف زیاد آنها می تواند به سلامت بدن آسیب وارد كند؛ به طوری كه پزشكان و محققان مطالعات زیادی در این زمینه انجام داده و میزان مصرف این مواد را در جوامع مختلف بررسی كرده اند.
آمارها نشان می دهند كه مصرف مواد كالری زا و نمك در كشورمان با افراط همراه است. این وضعیت بیماری های متعددی مانند فشار و چربی خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، فساد دندانی، دیابت و مشكلاتی مانند اضافه وزن، چاقی و بیماری های ناشی از آنها را برای افراد ایجاد می كند.
در ایران تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته و میزان سرانه مصرف این مواد با سایر كشورهای جهان مقایسه شده است؛ نتایج این تحقیقات نشان می دهد كه سرانه مصرف این مواد در ایران چندین برابر متوسط جهانی است.

** مصرف نمك در ایران دو برابر متوسط جهانی
دكتر 'رسول كدخدایی' رئیس پژوهشكده علوم و صنابع غذایی ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در این مورد گفت: طبق تحقیقات انجام شده، هر ایرانی در سال 6 كیلوگرم نمك مصرف می كند، این درحالی است كه متوسط آن در جهان سه كیلوگرم است، یعنی دوبرابر متوسط جهانی در ایران نمك مصرف می شود.

** مصرف روغن در ایران دو برابر متوسط جهانی
وی مصرف روغن در ایران را نیز دو برابر متوسط جهانی اعلام كرد و افزود: بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده، هر ایرانی سالانه 17 تا 20 كیلو روغن مصرف می كند، اما متوسط جهانی آن كمتر از 10 كیلوگرم است.

** مصرف نوشابه در ایران چهار برابر متوسط جهانی
به گفته رئیس پژوهشكده علوم و صنایع غذایی، متوسط مصرف نوشابه در ایران 42 كیلو است، در حالی كه در جهان متوسط 10 كیلو است، یعنی هر ایرانی 4 برابر سایر مردم دنیا نوشابه مصرف می كند.

**سبك نادرست زندگی
كدخدایی علت بالا بودن سرانه مصرف نمك، روغن و نوشابه در كشور را سبك زندگی نادرست عنوان كرد و گفت: این مساله سلامت افراد به ویژه كودكان را هدف قرار می دهد.
وی افزود: به عنوان نمونه، هنگام صرف یك پیتزا، در كنار آن سس، نوشابه و سیب زمینی نیز خورده می شود؛ این ها در كنار هم مشكلات عدیده ای برای بدن ایجاد می كنند؛ اسید نوشابه مینای دندان را از بین می برد و دندان را برای فساد آماده می كند، در واقع با تهیه این گونه مواد غذایی ناسالم، زمینه فساد تخریب دندانی را برای كودكان ایجاد كرده ایم.
كدخدایی ادامه داد: نوشابه ها همچنین حاوی 10 درصد شكر هستند؛ مصرف شكر سبب ورود كالری مازاد به بدن می شود كه به تدریج به چربی تبدیل شده و چاقی و اضافه وزن ایجاد می كند.
وی در مورد افزوده های شیمیایی مختلفی كه در سس ها و فراورده هایی همچون سوسیس و كالباس وجود دارد، گفت: برای افزوده های شیمیایی كه در غذاها استفاده می شود، حدمجاز روزانه وجود دارد؛ زمانی كه این مواد بیش از اندازه مصرف شوند، اثرات مخاطره آمیز آن گریبانگیر افراد می شود و سلامت آنها را به خطر می اندازد.

** مصرف شكر در ایران شش برابر متوسط جهانی
رئیس پژوهشكده علوم و صنایع غذایی گفت: مصرف سالانه شكر در ایران تقریبا 30 كیلوگرم به ازای هر فرد است، درحالی كه متوسط جهانی آن پنج كیلوگرم است، یعنی شش برابر متوسط جهانی به صورت آشكار و نهان (شكلات، نوشابه، شیرینی، كیك ها و دسرها) در ایران شكر مصرف می شود.

** مصرف نان در ایران تقریبا شش برابر متوسط جهانی
كدخدایی مصرف نان در ایران را به ازای هر نفر 160 كیلوگرم در سال اعلام كرد و گفت: این در حالی است كه در اروپا این میزان، حدود 25 كیلوگرم است.
وی گفت: به طور كلی در كشور ما بیش از اندازه نان و برنج مصرف می شود كه این به معنای كربوهیدرات اضافی است كه در نهایت در بدن جمع و تبدیل به چربی و اضافه وزن می شود.

** مصرف شیر در ایران سه برابر كمتر از حد جهانی
رئیس پژوهشكده علوم و صنایع غذایی گفت: هر ایرانی 90 كیلوگرم در سال شیر می نوشد، در حالی كه متوسط جهانی مصرف شیر 300 كیلوگرم است یعنی هر ایرانی یك سوم یك اروپایی شیر مصرف می كند كه این مساله مشكلات و بیماری های زیادی به ویژه پوكی استخوان، تخریب زودهنگام دندان ها و شكستن استخوان ها در اثر ضریه های ضعیف را درپی دارد.

روز نهم اسفند ماه در تقویم رسمی ایران به عنوان 'روز ملی حمایت از حقوق مصرف كنندگان'، نامگذاری شده است. در تعریف مصرف كننده مواد غذایی، حقوقی مطرح شده است كه از جمله آن می توان به حق برخورداری از اطلاعات كافی در مورد محصول غذایی شامل درجه كیفیت محصول، مواد تشكیل دهنده و افزودنی ها، حدود سنی مصرف كننده، وزن و دستورالعمل های ضروری اشاره كرد.
رعایت این حقوق از سوی عرضه كنندگان مواد غذایی به واسطه آگاهی بخشی به مصرف كنندگان درباره آنچه خریداری و مصرف می كنند، می تواند بسیاری از عادات غذایی نادرست آنان را اصلاح و برطرف كند.
علمی**1834**2017