۸ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۷
کد خبر: 81982170
۰ نفر
رئیس جدید فیفا، فرصت طلایی برای فوتبال ایران

تهران – ایرنا – رییس اسبق كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال،گفت:‌ انتخاب جیانی اینفانتینو به ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، فرصت طلایی برای ایران فراهم كرده است تا بتواند جایگاه خود را در فیفا ارتقا بخشد.

عباس ترابیان عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،افزود: اینفانتینو در سفرهای انتخاباتی خود در قاره آسیا، تنها به ایران سفر كرد و این امر نشان می دهد رییس جدید فیفا اهمیت بسزایی به كشورمان قائل است و این نگاه می تواند فرصتی مناسب برای فوتبال ایران باشد.
وی ادامه داد: رییس جدید فیفا در گفت و گوهای خود با مسئولان فدراسیون فوتبال،‌ ایران را از مهم ترین كشورهای قاره كهن معرفی كرد و معتقد بود كشورمان می تواند در آینده نقش فعال تری در فیفا ایفا كند.
ترابیان خاطرنشان كرد:‌ فدراسیون فوتبال باید از فرصت گرانبهایی كه با حضور اینفانتینو در راس مدیریت فدراسیون جهانی فوتبال به وجود آمده است، بهره لازم را ببرد و بتواند با یك برنامه ریزی مدون، كرسی های خود را در فیفا افزایش دهد.
وی ادامه داد: به طور حتم، پیشنهادی از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال برای اخذ كرسی های این فدراسیون نخواهد شد بلكه باید رایزنی های فراوانی در این زمینه انجام دهیم تا ایران بتواند جایگاه مطلوبی را در فیفا به دست آورد.
عضو كمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره وضعیت ایران در كنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: پست نایب رییسی و عضویت در برخی از كمیته ها را در سال های اخیر در آسیا كسب كرده ایم و دیگر نمی توان فعالیت چندانی در قاره داشت .
جیانی اینفانتینو نامزد سوئیسی ریاست فیفا جمعه شب با كسب 115 رای در مقابل 88 رای شیخ سلمان بحرینی به مدت سه سال به عنوان رییس فدراسیون بین المللی فوتبال شد.
ورزشی (2) ** 9122 **‌ 1701

سرخط اخبار ورزش