۸ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۳۸
کد خبر: 81981568
T T
۰ نفر
رسانه های هند:حضور میلیونی ایرانی ها درانتخابات،امیدواری به آینده روشن

دهلی نو-ایرنا- رسانه های هند با بازتاب گسترده انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری،حضور میلیونی مردم در انتخابات را نشانه امیدواری آنها به آینده ای روشن در دوران پسا برجام دانستند.

به گزارش ایرنا، روزنامه انگلیسی زبان ایندین اكسپرس روز شنبه در گزارشی نوشت: ایرانی ها روز گذشته به طور باشكوه و بی سابقه ای در پای صندوق های رای حاضر شدند تا نمایندگان خود را در دوران پس از تحریم انتخاب كنند.
درادامه این مطلب اضافه شده است ساعت اخذ رای به علت استقبال گسترده مردم بارها تمدید شد.
به نوشته این نشریه ،حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، نشانه امیدواری مردم به داشتن آینده ای بهتر است .
در ادامه این مطلب اضافه شده است پس از لغو تحریم های ایران ،مردم امیدوارند كه قانونگذاران جدید در مجلس روند رونق اقتصادی را تسریع بخشند.
این نشریه در ادامه به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت «اگر ایران را دوست دارید در انتخابات شركت كنید.'
روزنامه انگلیسی زبان «ایشن ایج» نیز در مطلبی نوشت:ایرانی ها روز گذشته حضوری با شكوه در انتخابات حساس مجلس و خبرگان رهبری داشتند.
در ادامه این مطلب آمده است میلیون ها ایرانی در روز جمعه با حضور در پای صندوق های رای در انتخابات سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی شركت كردند.
این نشریه درادامه به نقل از تحلیل گران نوشت:انتخابات روز گذشته از اهمیت زیادی برای آینده نسل جوان
برخوردار بود و مردم با درك این حساسیت به طور پرشور در آن شركت كردند.
روزنامه هندو یكی دیگر از نشریه های معروف هند در گزارشی نوشت:میلیون ها ایرانی روز جمعه در انتخابات حساس و سرنوشت ساز مجلس و خبرگان رهبری شركت كردند.
درادامه این مطلب اضافه شده است اصولگرایان و میانه روها رقابت شدیدی را برای به دست آوردن كرسی های مجلس داشتند.
این نشریه در ادامه می نویسد استقبال مردم از انتخابات به گونه ای بود كه با نزدیك شدن به پایان زمان رای گیری همچنان تعداد زیادی درصف های طولانی در انتظار شركت در انتخابات بودند.
روزنامه هندوستان تایمز نیز در مطلبی نوشت:میلیون ها نفر از مردم ایران برای انتخاب نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری درانتخابات شركت كردند.
درادامه این مطلب اضافه شده است رهبر عالی ایران در نخستین دقایق شروع رای گیری درانتخابات شركت كردند .
این روزنامه در ادامه به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: ' هركس ایران را دوست دارد باید رای بدهد. ایران دشمن دارد و آنها با دقت ما را نظاره می كنند. حضور در انتخابات باید به گونه ای باشد كه دشمنان را مایوس كند.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح دیروز (جمعه) در هزار و 63 حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و بیش از 52 هزار شعبه اخذ رای در سراسر ایران برگزار شد.
*آساق*267*1600