80ميلياردتومان اعتباربه منظور تامين ايمني راه ها درنوروز 95اختصاص يافت

بجنورد- ايرنا- مديركل ايمني و حريم راه هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور گفت: 80 ميليارد تومان به منظور افرايش ايمني راه ها در نوروز 95 به اين سازمان اختصاص يافته است.

مهندس مهران قرباني روز پنجشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا در بجنورد اظهار كرد: از اين ميزان به طور ويژه 50 ميليارد تومان علاوه براعتباراتي كه قبلا ابلاغ شده بود به منظور احياي خط كشي علايم به اين اداره كل اختصاص يافت.
وي افزود: همچنين 30 ميليارد تومان نيز به منظور اصلاح حفاظ هاي ايمني و ارتقاي وضعيت آنها اختصاص يافته است.
قرباني گفت: اين اعتبارها كه همه آن به تازگي تخصيص يافته است تا ابتداي هفته آينده به اين اداره كل اختصاص مي يابد تا در جاي خود هزينه شود.
وي با اشاره به انجام اقدامات لازم براي نوروز 95، اظهار كرد: اين اقدامات در سطح كلان كشوري و در سطح خرد در استان ها انجام مي شود.
وي افزود: به همين منظور جلسه ويژه اي در زمينه طرح نوروزي برگزار و وظيفه هركدام از دستگاه هاي مربوطه مشخص شده است.
مديركل ايمني و حريم راه هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور اظهار كرد: تدابير لازم به منظور آماده سازي راهدارخانه براي اسكان مسافران جاده اي در مواقع ضرورت براي نوروز 95 نيز در حال انجام است.
وي افزود: به همين منظور نصب تابلو علايم و تجهيزات به لحاظ بازنگري در حفاظ هاي ايمني و شستشوي علايم و نيز نصب مسير نماها نيز انجام مي شود.
**** نصب 5 هزار تابلو هشدار دهنده در محورها
قرباني گفت: دراين ميان حداقل 5 هزار تابلو و بنر هشدار دهنده راه و آگاهي سازي ايمني نيز در محورها نصب مي شود.
وي افزود: 10 اكيپ مهندسين مشاوره وزارت راه و شهرسازي نيز از ابتداي بهمن ماه كليه راه هاي شرياني كشور را مورد بازرسي قرار داده و مواردي كه احتمالا نياز به اصلاح داشته باشند به راه و شهرسازي استان ها ابلاغ كرده تا نسبت به اصلاح آنها اقدامات لازم صورت گيرد.
مديركل ايمني و حريم راه هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشورطرح نوروزي 95 را بهترين زمان براي ارائه خدمات به مردم دانست تا سفري خوش و ايمن براي مسافران رقم بخورد.
ط/ 1744

سرخط اخبار استان‌ها