پيروزي منچسترسيتي در سرماي اوكراين/توقف اتلتيكومادريد

تهران- ايرنا- دور رفت از مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان فوتبال اروپا با پيروزي ارزشمند خارج از خانه منچسترسيتي مقابل ديناموكيف اوكراين و توقف اتلتيكومادريد برابر آنيدهوون 10 نفره به اتمام رسيد.

به گزارش ايرنا، چهارشنبه و در آخرين شب از دور رفت مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا دو ديدار همزمان در شهرهاي كيف اوكراين و آيندهوون هلند برگزار شد.
بر اين اساس، تيم فوتبال ديناموكيف در ورزشگاه المپيك شهر كيف ميزبان منچسترسيتي بود و در پايان متحمل شكست سه بر يك شد.
در دقيقه پانزدهم، سرخيو آگوئرو مهاجم نامدار آرژانتيني از پاس يحيي توره بهره كافي را برد و گل نخست را به ثمر رساند.
در ادامه نيمه نخست بازيكنان ديناموكيف با ارسال توپ هاي بلند به دنبال ايجاد فرصت گلزني بودند و بر خلاف روند بازي، نوبت به داويد سيلوا هافبك اهل اسپانيايي رسيد تا دومين گل منچسترسيتي را به نام خود ثبت كند.
در نيمه دوم بازيكنان ديناموكيف كه نتيجه را از دست رفته مي ديدند، بازي كاملاً هجومي را در دستور كار قرار دادند و در دقيقه 58 توسط ويتالي بويالسكي به گل نخست رسيدند.
در دقيقه 90 يحيي توره هافبك باتجربه و اهل ساحل عاج گل سوم نماينده انگليس را به ثمر رساند تا منچسترسيتي با كسب پيروزي خارج از خانه سه بر يك در آستانه صعود قرار بگيرد.
در ديگر ديدار، آيندهوون هلند كه با حذف كردن منچستريونايتد خود را به مرحله يك هشتم نهايي رسانده بود از تيم سخت كوش اتلتيكومادريد پذيرايي كرد كه اين ديدار نهايت با تساوي صفر بر صفر همراه شد.
در نيمه نخست هر دو تيم كاملاً روش تدافعي را دنبال كردند، اما در نيمه دوم اتلتيكومادريد تسلط بيشتري بر توپ و ميدان پيدا كرد و به دنبال گل پيروزي رسيد.
در دقيقه 68، گاتسون پريرو مدافع آيندهوون با دريافت دومين كارت زرد خود از زمين اخراج شد تا كار ميزبان سخت شود.
با اين حال، دوندگي بالاي بازيكنان آيندهوون مانع از گلزني اتلتيكوماريد شد تا اين بازي بدون گل به اتمام رسيده و همه چيز به ديدار برگشت بكشد.
در ديگر ديدارهاي برگزار شده، دور رفت از مرحله يك هشتم نهايي، بنفيكا پرتغال با يك گل از سد زنيت روسيه گذشت و پاري سن ژرمن فرانسه با حساب 2 بر يك برابر چلسي انگليس پيروز شد.
خنت از بلژيك در خانه خود با حساب 3 بر 2 مغلوب وولفسبورگ آلمان شد و رئال مادريد اسپانيا در زمين آ.اس رم به برتري 2 بر صفر رسيد.
آرسنال انگليس در لندن با 2 گل مغلوب بارسلوناي اسپانيا شد و ديدار حساس يوونتوس ايتاليا و بايرن مونيخ آلمان با تساوي 2 بر 2 به اتمام رسيد.
شبك**ورزشي**3783**1504