سید حسن خمینی: اگرغفلت كنیم، نسل آینده را دهها پله عقب خواهیم برد

تهران-ایرنا- سیدحسن خمینی با دعوت از مردم برای حضور مسئولانه در پای صندوق های رای در انتخابات 7 اسفند، گفت : اگر امروز جامعه خودمان را به غفلت بگذرانیم، نسل آینده را ده ها پله عقب بردیم. آن قدر كه ما وظیفه داریم این است كه به همه بگوییم و خودمان نیز شركت كنیم و همه را تشویق كنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جماران، سید حسن خمینی در این پیام تصویری با بیان این مطلب كه در انتهای همین هفته یك انتخابات مهم داریم، افزود: انتخابات و رای دادن هم یك وظیفه و هم یك حق است. این حق رای را كه یكی از مواریث به جا مانده از ارزش های بنیادین و آرمان های انقلاب است، در پای صندوق های رای پاسداری كنید.
یادگار امام راحل گفت: واقعیت این است كه اگر امروز جامعه خودمان را به غفلت بگذرانیم، نسل آینده را ده ها پله عقب بردیم. آن قدر كه ما وظیفه داریم این است كه به همه بگوییم و خودمان نیز شركت كنیم و همه را تشویق كنیم.
وی تصریح كرد: آن قدر هم كه شما وظیفه دارید از آن ها بخواهید و مجابشان كنید. راه درست ایفای وظیفه نسبت به گذشتگان، امروزیان و فرداییان و شركت مسئولانه در این امر مهم است.
*مردم گمراه نمی شوند و فریب نمی خورند
سید حسن خمینی تاكید كرد اعتماد به باور مردم، اعتماد به فهم مردم و اعتماد به اینكه آنها گول نمی خورند، گمراه نمی شوند و فریب نمی خورند و حقیقت بالاخره منكشف می شود، هم آرامش بخش است و هم امیدزاست و هم یك امر حقیقی است.
یادگار امام راحل گفت: البته حق شخصی است و هركس می تواند ببخشد؛ خیلی هم خوب است، اما شرطش این است كه تلقی جامعه و دیگران این نشود كه اصل این حق فراموش شود.
وی افزود : خیلی وقت ها هم ، چشم بستن تان در مورد حق شخصی تان دیگران را، آن كسی كه حق را خورده است، جری می كند به اینكه بیاید نسبت به غیر هم چنین كاری انجام دهد.
*ظلم، ظلم است ولو با هزار حرف مطلا نوشته شود
یادگار امام افزود: ممكن است ما مظلوم واقع شویم، ولی نباید ظلم را توجیه كرد، ظلم را نباید به هیچ عنوان پذیرفت و باور كرد؛ باید همواره به این متنبه بود كه ظلم، ظلم است و اشكال، اشكال است و غلط، غلط است ولو با هزار حرف مطلا نوشته شود؛ ولو با هر بزك و زیورآلات تزیین شود.
* اگر اصل حق شما را منكر شوند، این كرامت نیست
سید حسن خمینی افزود: گذشتن از حق شخصی، جایی كه منجر به این شود كه دیگران اصل حق شما را منكر شوند، این كرامت نیست، این بزرگواری نیست، این انظلام است و انظلام گناهاست.
*هیچ كس نمی تواند همه مردم را برای همیشه فریب بدهد
وی یادآور شد: یك نكته و درس خوب از امام یاد بگیریم كه به باور مردم اعتماد داشته باشید. مطمئن باشید هیچ كس نمی تواند همه مردم را برای هیشه فریب بدهد؛ شما كار درست را انجام بدهید ، مردم می فهمند.

* همه با هم همدوش در انتخابات خبرگان و مجلس به بهترین لیست رای بدهیم
در پایان این پیام تصویری آمده است: «سیاست عرصه واقعیت هاست، نه حقیقت ها؛ در انتخابات پیش رو واقعیت را باید پذیرفت. تنها و تنها بدان امید كه به زیباتر كردن و نزدیك تر كردن آن به حقیقت كمك كرده باشیم، همه با هم همدوش در انتخابات خبرگان و مجلس به بهترین لیست رای بدهیم.»
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفندماه 94 به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار می شود.
سیام**3070**1449

سرخط اخبار سیاست